Prima reactie a antrenorului lui Brighton dupa golul marcat de Florin Andone

353 Vizualizari | 1 Comentarii
EUR: 4.7216 RON (0.0000)
USD: 4.2706 RON (0.0000)
Florin Andone

Florin Andone a marcat la primul meci al sezonului, Watford - Brighton 0-3. Managerul oaspetilor, Graham Potter, l-a laudat pe atacantul român, care a înscris la doar un minut de la intrarea pe teren (minutul 65).

”Florin a muncit foarte mult si i-a dat jocului o dimensiune diferita. Am fost foarte multumit de el si de Neal (n.r. - Maupay). Îti doresti ca rezervele sa fie pregatite sa joace, sa intre si sa ajute. Cu siguranta avem acest lucru în echipa noastra. Câteodata ai noroc în viata de antrenor si iei deciziile corecte”, a spus managerul Potter, dupa meciul cu Watford.

Andone a fost rezerva în duelul de pe Vicarage Road, dar a fost introdus pe teren în repriza secunda. Dupa numai un minut, acesta a sutat la coltul scurt, fara sperante pentru portarul gazdelor.

Florin Andone va avea sanse mici sa mai evolueze constant pentru Brighton în noul sezon. "Pescarusii" l-au transferat pe Neal Maupay, pentru 22 de milioane de euro, iar românul a devenit a treia varianta pentru primul "11". Maupay a fost titular în duelul de pe Vicarage Road.