Prima victorie in Antalya: Steaua 2-0 Hoffenheim

Publicat: 21 ian. 2011
1

Steaua a reusit prima victorie din acest an, in meciul de debut din Antalya. Fara Stancu, transferat ieri la Galatasaray, echipa lui Marius Lacatus a facut o partida buna, si a invins cu 2-0, echipa din liga a patra germana, Hoffenheim.

Ricardo si Szekely sunt primii marcatori ai Stelei pe acest an. In minutul 20, Szekely a scapat pe contraatac si a inscrie primul gol al Stelei din 2011. Cu un minut inainte de pauza, Ricardo a inscris cu un sut fabulos de la marginea careului! Toata faza a fost frumoasa pentru stelisti, Tanase reusind sa patrunda prin dribling in careul advers! La inceputul meciului, Marius Lacatus a folosit urmatoarea formula: Tatarusanu, Bonfim, Gardos, Geraldo, Emeghara, Onofras, Szekely, Ricardo, Marinescu, Tanase, Bilasco. Tehnicianul Stelei a schimbat toata echipa la pauza: Lungu – Onicas, Baciu, Galamaz, Brandan – Nicolita, Radut, Bicfalvi, C. Matei, Surdu, Dica.