Primul gol marcat de Tamas in Anglia

29 Martie 2010
576 Vizualizari | 0 Comentarii
Gabi Tamas
Fundasul roman Gabriel Tamas a spart gheata, sambata, in Championship, a doua divizie a fotbalului englez, marcand golul prin care echipa sa West Bromwich Albion a obtinut o remiza, scor 1-1, pe terenul lui Reading. Titular in defensiva formatiei din Birmingham, Tamas a punctat decisiv in minutul 86, dupa ce Sigurosson deschisese scorul pentru gazde in minutul 6. West Bromwich Albion ocupa locul secund in Championship, cu 79 puncte dupa 40 meciuri, in frunte aflandu-se Newcastle United, cu 80 puncte, dar cu doua meciuri mai putin disputate.

Page time :0.4340 (s) | 22 queries | Mysql time :0.072531 (s)