Primul pas gresit! ALRO Slatina - Petrolul 2-1

4 Octombrie 2010
1015 Vizualizari | 0 Comentarii
Petrolul a bifat ieri prima înfrangere de la debutul acestui campionat. Dupa cinci victorii consecutive, ploiestenii au trebuit sa se recunosca învinsi pe acelasi teren în care FC Vaslui era eliminata din Cupa Romaniei. ALRO Slatina reusit o noua victorie de senzatie, spre fericirea suporterilor prezenti în tribunele stadionului "Metalurgistul". Precup a deschis scorul pentru ALRO în minutul 21, iar Budescu avea sa aduca egalarea în minutul 43. Suporterii "lupilor galbeni" au început din nou sa spere, însa doar pentru doua minute, deoarece Barsan avea sa îl învinga cu un lob spectaculos pe Vlad si a stabilt rezultatul final al partidei: 2-1. Petrolul ramane pe primul loc, dar la un singur punct distanta de principala contracanditata, CS Mioveni, în timp ce ALRO Slatina a urcat pe locul opt cu tot atatea puncte acumulate. Partida a fost arbitrata la centru de Ionel Ivan din Braila, iar la cele doua tuse de Florin Ungureanu si Bogdan Velicu, ambii din Bucuresti.

Page time :0.1299 (s) | 22 queries | Mysql time :0.013804 (s)