Sport

Programul complet al sportivilor romani la Jocurile Olimpice de la Rio

Publicat: 03 aug. 2016

Programul complet al sportivilor români, care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost anuntat de Comitetul Olimpic si Sportiv Român. Spadasinele Simona Gherman, Ana Maria Brânza si Simona Pop sunt primele sportive din delegatia “tricolora” care vor intra în concurs, începând de sâmbata, 6 august. Orele de intrare în concurs vor fi definitivate în urma sedintelor tehnice si mai pot suferi modificari în functie de desfasurarea concursului. Orele de concurs specificate în program sunt cele de la Rio de Janeiro (-6 ore fata de Bucuresti).

România va participa la 15 discipline, iar cele mai numeroase loturi sunt cele de la atletism, cu 24 de concurenti, si canotaj – 18 sportivi. La Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, primele care vor intra în concurs sunt cele trei scrimere. Simona Gherman, Ana Maria Brânza si Simona Pop îsi vor începe parcursul în turneul individual, începând cu ora 15:00, ora României. 30 de minute mai târziu este programat concursul individual feminin de tenis de masa, la care vor evolua Daniela Dodean Monteiro si Elisabeta Samara. Tot de la ora 15:30 este programata si proba de ciclism pe sosea, cu Sergey Tvetcov printre protagonisti. Conform programului anuntat de COSR, în prima zi vor mai evolua la tenis de masa, la concursul individual masculin, Adrian Crisan si Ovidiu Ionescu.

Începând cu ora 16:00, judoka Monica Ungureanu, la categoria 48 kg, canotorii George Palamariu si Cristi Pîrghie, la doua rame fara cârmaci, dar si gimnastii Marian Dragulescu si Andrei Vasile Muntean, la individual compus, vor debuta în concursul de la Rio.
În turneul de tenis feminin, la simplu, sunt prezente în prima zi Irina Begu si Monica Niculescu, iar la dublu, România va avea doua perechi: Horia Tecau si Florin Mergea, la masculin si Raluca Olaru si Andreea Mitu, la fete. Începând cu ora 22:00, spadasinele Simona Gherman, Ana Maria Brânza si Simona Pop vor intra din nou în concurs, în fazele de semifinale si finala.

Prima zi se încheie cu România – Angola

Prima zi a Jocurilor Olimpice se încheie cu meciul echipei feminine de handbal. Fetele selectionerului Tomas Ryde vor întâlni, de la ora 1:50, ora României, reprezentativa Angolei, în primul meci din grupa A. România va avea o grupa de foc la Jocurile Olimpice de la Rio cu Norvegia, Spania, Brazilia, Muntenegru si Angola.

Program 7 august

Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, simplu, 7 august 9:00, tur 2, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Samara Elizabeta, simplu, 7 august, 9:00, tur 2, Rio Pavilion 3
Canotaj: Pirghie Cristi, Palamariu George, 2- 7 august, 9:30, recalificari, Stadionul Lagoa, Copacabana
Gimnastica artistica: Catalina Ponor, individual compus, 7 august, 9:45, calificari, Rio Olimpic Arena, Barra
Judo: Andreea Chitu, 52kg, 7 august, 10:00, calificari, Carioca Arena 2, Barra
Tenis de masa: Crisan Adrian, simplu, 7 august, 10:00, tur 2, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Ionescu Ovidiu, simplu, 7 august, 10:00, tur 2, Rio Pavilion 3
Canotaj: Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2- 7 august, 10:10, calificari, Stadionul Lagoa, Copacabana
Canotaj: Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u, 7 august, 10:40, calificari, Stadionul Lagoa, Copacabana
Tenis feminin si masculin simplu si dublu: 7 august, 11:00, tur 1, Olimpic Tennis Center, Barra cf. tragerii la sorti
Canotaj: Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 7 august, 12:00, calificari, Stadionul Lagoa, Copacabana
Înot: Glinta Robert, 100 m spate, 7 august, 14:14, serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Înot: Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber, 7 august, 15:06, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Judo: Chitu Andreea, 52kg, 7 august, 15:30, recalificari si finale, Carioca Arena 2, Barra
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, simplu, 7 august, 18:00, tur 3, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Samara Elizabeta, simplu, 7 august, 18:00, tur 3, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Crisan Adrian, simplu, 7 august, 20:00, tur 3, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Ionescu Ovidiu, simplu, 7 august, 20:00, tur 3, Rio Pavilion 3
Înot: Glinta Robert, 100m spate, 7 august, 23:06, semifinala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Înot: Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert, 4x100m liber, 7 august, 23:42, finala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Program 8 august

Tir sportiv: Moldoveanu Alin, pusca 10m, a.c. 8 august, 9:00, calificari Olimpic Shooting Center
Canotaj: Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2- 8 august 9:10, recalificari Stadionul Lagoa, Copacabana
Canotaj: Lehaci Ionela, Beleaga Geanina, 2x c.u, 8 august, 9:20, recalificari Stadionul Lagoa, Copacabana
Judo: Caprioriu Corina, 57kg, 8 august, 10:00, calificari, Carioca Arena 2, Barra
Canotaj: Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad, 4- 8 august, 10:20, recalificari Stadionul Lagoa, Copacabana
Canotaj: Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela, 8+, 8 august, 10:30 calificari Stadionul Lagoa, Copacabana
Tenis: Begu Irina, simplu, 8 august, 10:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Monica Niculescu, simplu, 8 august, 10:45, tur 2 Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 8 august, 10:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 8 august, 10:45, tur 2, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Olaru Raluca, Mitu Andreea, dublu, 8 august, 10:45, tur, 2 Olimpic Tennis Center, Barra
Tir sportiv: Moldoveanu Alin, pusca 10m, a.c. 8 august, 12:00, finala Olimpic Shooting Center
Judo: Caprioriu Corina, 57kg, 8 august, 15:30, recalificari si finale, Carioca Arena 2, Barra
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, simplu, 8 august, 16:00, tur 4, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Samara Elizabeta, simplu, 8 august, 16:00, tur 4, Rio Pavilion 3
Handbal: România, echipe feminin, 8 august, 16:40, Brazilia – România, Future Arena, Barra de Tijuca
Tenis de masa: Crisan Adrian, simplu, 8 august, 17:00, tur 4, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Ionescu Ovidiu, simplu, 8 august, 17:00, tur 4, Rio Pavilion 3
Înot: Glinta Robert, 100m spate, 8 august, 22:30, finala Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Program 9 august

Canotaj: Pirghie Cristi, Palamariu George, 2- 9 august 9:50 recalificari Stadionul Lagoa, Copacabana
Judo: Natea Daniel, plus 100kg, 9 august 10:00, calificari Carioca Arena 2, Barra
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, simplu, 9 august, 10:00, sferturi de finala Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Samara Elizabeta, simplu, 9 august, 10:00, sferturi de finala Rio Pavilion 3
Tenis: Begu Irina, simplu, 9 august, 10:45, tur 3, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Monica Niculescu, simplu, 9 august, 10:45, tur 3, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 9 august, 10:45, sferturi de finala Olimpic Tennis Center, Barra
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 9 august, 12:45, tururi preliminarii Rio Centro – Pavilion 6, Barra reuniunea 1
Înot: Radu Marius, 100m, liber, 9 august, 13:00, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Judo: Natea Daniel, plus 100kg, 9 august, 15:30, recalificari si finale Carioca Arena 2, Barra
Tenis de masa: Crisan Adrian, simplu, 9 august, 16:00, sferturi de finala, Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Ionescu Ovidiu, simplu, 9 august, 16:00, sferturi de finala, Rio Pavilion 3
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 9 august, 18:45, tururi preliminarii, Rio Centro – Pavilion 6, Barra reuniunea 2
Înot: Radu Marius, 100m liber, 9 august, 22:00, semifinala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Program 10 august

Canotaj: Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2- 10 august, 8:30, semifinala Stadionul Lagoa, Copacabana
Scrima: Calugareanu Malina, floreta individual, 10 august, 8:30, calificari, Carioca Arena 3, Barra
Canotaj: Lehaci Ionela, Beleaga Geanina, 2x c.u, 10 august, 8:50, semifinala Stadionul Lagoa, Copacabana
Canotaj: Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, DrunceaDaniela, 8+, 10 august, 9:50 recalificari, Stadionul Lagoa, Copacabana
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, simplu, 10 august, 10:00, semifinale Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Samara Elizabeta, simplu, 10 august, 10:00, semifinale, Rio Pavilion 3
Înot: Dascal Iulia, 100m liber, 10 august, 10:04, serii, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Tenis: Begu Irina, simplu, 10 august, 10:45, sferturi de finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Monica Niculescu, simplu, 10 august, 10:45, sferturi de finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 10 august, 10:45, semifinala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 10 august, 10:45, sferturi de finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: România, dublu mixt, 10 august, 11:00, tur 1, Olimpic Tennis Center, Barra
Handbal: România, echipe feminin, 10 august, 11:30, ROU vs. MNE, Future Arena, Barra de Tijuca
Haltere: Hulpan Florina, 69kg, 10 august, 12:30, finala, Rio Centro – Pavilion 2, Barra
Scrima: Dolniceanu Tiberiu, sabie individual, 10 august, 12:45, calificari, Carioca Arena 3, Barra
Canotaj: Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad, 4- 10 august 15:30, semifinala, Stadionul Lagoa, Copacabana
Gimnastica artistica: Muntean Andrei Vasile, individual compus, 10 august, 16:00, finala Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Dragulescu Marian, individual compus, 10 august, 16:00, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Scrima: Calugareanu Malina, floreta individual, 10 august, 17:30, semifinale si finala, Carioca Arena 3, Barra
Scrima: Dolniceanu Tiberiu, sabie individual, 10 august, 18:30, semifinale si finala, Carioca Arena 3, Barra 19:50 loc 3-4; 20:45 loc 1-2
Haltere: Captari Dumitru, 77kg, 10 august, 19:00, finala, Rio Centro – Pavilion 2, Barra
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, simplu, 10 august, 20:30, finale Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Samara Elizabeta, simplu, 10 august, 20:30, finale, Rio Pavilion 3
Înot: Dascal Iulia, 100m liber, 10 august, 22:12, semifinala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Înot: Radu Marius, 100m liber, 10 august, 22:57, finala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Program 11 august

Scrima: Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spada echipe, 11 august, 9:00, calificari, Carioca Arena 3, Barra
Canotaj: Pirghie Cristi, Palamariu George, 2- 11 august, 10:00, finala Stadionul Lagoa, Copacabana
Tenis de masa: Crisan Adrian, simplu, 11 august, 10:00, semifinale Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Ionescu Ovidiu, simplu, 11 august, 10:00, semifinale Rio Pavilion 3
Tenis: Olaru Raluca, Mitu Andreea, dublu, 11 august, 12:00, semifinala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Begu Irina, simplu, 11 august, 12:00, semifinala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Monica Niculescu, simplu, 11 august, 12:00, semifinala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 11 august, 12:00, semifinala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: România, dublu mixt, 11 august, 12:00, sferturi de finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Înot: Trandafir Norbert, 50m liber, 11 august, 13:00, serii Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Scrima: Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spada echipe, 11 august, 13:15, semifinale, Carioca Arena 3, Barra
Gimnastica artistica: Catalina Ponor, individual compus, 11 august, 16:00, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Scrima: Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona, spada echipe, 11 august, 17:00, finale, Carioca Arena 3, Barra 17:00 loc 3-4; 18:30 loc 1-2
Tenis de masa Crisan Adrian simplu 11 august 20:30 finale Rio Pavilion 3
Tenis de masa: Ionescu Ovidiu, simplu, 11 august, 20:30, finale, Rio Pavilion 3
Înot: Trandafir Norbert, 50m liber, 11 august 22:00, semifinala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra

Program 12 august

Canotaj: Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u, 12 august, 10:00, finala Stadionul Lagoa, Copacabana
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe 12, august, 10:00, tur 1, Rio Pavilion 3
Canotaj: Oprea Laura, Tarlea Lavinia, 2- 12 august, 10:40, finala, Stadionul Lagoa, Copacabana finala A
Canotaj: Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad, 4- 12 august, 11:00, finala Stadionul Lagoa, Copacabana finala A
Tenis: Horia Tecau, Mergea Florin, dublu, 12 august, 12:00, finala Olimpic Tennis Center, Barra, sesiunea 12:00-20:00
Tenis: România, dublu mixt, 12 august, 12:00, semifinala, Olimpic Tennis Center, Barra
Înot: Trandafir Norbert, 50m liber, 12 august, 13:00, finala, Stadionul Olimpic Aquatics, Barra
Handbal: România, echipe feminin, 12 august 14:40, România- Spania, Future Arena, Barra de Tijuca
Haltere: Sincraian Gabriel, 85kg, 12 august, 19:00, finala, Rio Centro – Pavilion 2, Barra

Program 13 august

Atletism: Bujin Cristina, triplusalt, 13 august, 9:40, calificari gr. A si B, Olimpic Stadion
Atletism: Panturoiu Elena Andreea, triplusalt, 13 august, 9:40, calificari gr. A si B, Olimpic Stadion
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe, 13 august, 10:00, sferturi de finala, Rio Pavilion 3
Atletism: Bobocel Ancuta, 3000m obstacole, 13 august, 10:05, calificari, Olimpic Stadion
Canotaj: Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela, 8+, 13 august, 10:40, finala, Stadionul Lagoa, Copacabana
Atletism: Razor Bianca, 400m, 13 august, 11:00, tur 1, Olimpic Stadion
Tenis: Begu Irina, simplu, 13 august, 12:00, finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Monica Niculescu, simplu, 13 august, 12:00, finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 13 august, 13:00, tururi preliminarii Rio Centro – Pavilion 6, Barra reuniunea 1
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 13 august, 19:00, tururi preliminarii, Rio Centro – Pavilion 6, Barra reuniunea 2

Program 14 august

Atletism: Cirlan Elena Daniela, maraton, 14 august, 9:30, finala Stadionul Sambodromo si Olimpic
Atletism: Todoran Paula, maraton, 14 august, 9:30, finala, Stadionul Sambodromo si Olimpic
Tenis: Irina Begu, Monica Niculescu, dublu, 14 august, 12:00, finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: România, dublu mixt, 14 august, 12:00, finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Tenis: Olaru Raluca, Mitu Andreea, dublu, 14 august, 12:00, finala, Olimpic Tennis Center, Barra
Gimnastica artistica: Dragulescu Marian, sol, 14 august, 14:00, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Muntean Andrei Vasile, sol, 14 august, 14:00, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Catalina Ponor, sarituri, 14 august, 14:45, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Muntean Andrei Vasile, cal, 14 august, 15:30, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Handbal România: echipe feminin, 14 august, 16:40, NOR vs. ROU, Future Arena, Barra de Tijuca
Haltere: Aanei Andreea, plus 75kg, 14 august, 19:00, finala, Rio Centro – Pavilion 2, Barra
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe, 14 august, 19:30, semifinala, Rio Pavilion 3, semifinala a doua va fi pe 15.08, ora 10:00
Atletism: Donisan Mihai, inaltime, 14 august, 20:30, calificari gr. A si B, Olimpic Stadion
Atletism: Razor Bianca, 400m, 14 august, 20:35, semifinala, Olimpic Stadion
Atletism: Bujin Cristina, triplusalt, 14 august, 20:55, finala, Olimpic Stadion
Atletism: Panturoiu Elena Andreea, triplusalt, 14 august, 20:55, finala Olimpic

Program 15 august

Atletism: Oprea Marian, triplusalt, 15 august, 9:30, calificari, gr. A si B Olimpic Stadion
Atletism: Bobocel Ancuta, 3000m obstacole, 15 august, 10:25, finala Olimpic Stadion
Gimnastica artistica: Catalina Ponor, barna, 15 august, 14:40, finala Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Dragulescu Marian, sarituri, 15 august, 15:30, finala Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Muntean Andrei Vasile, sarituri, 15 august, 15:30, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Atletism: Razor Bianca, 400m, 15 august, 22:45, finala Olimpic Stadion

Program 16 august

Atletism: Oprea Marian, triplusalt, 16 august, 9:50, finala, Olimpic Stadion
Handbal: România, echipe feminin, 16 august, 10:00, sferturi de finala, Future Arena, Barra de Tijuca
Lupte greco-romane: Alexuc Ciurariu Alin, 98kg, 16 august, 10:00, calificari si recalificari Carioca Arena 2, Barra
Lupte greco-romane: Panait Ion Iulian, 66kg, 16 august, 10:00, calificari si recalificari Carioca Arena 2, Barra
Tenis de masa: Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette, echipe, 16 august, 11:00, finale, Rio Pavilion 3 finala pentru locurile 1-2 incepe la ora 19:30
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 16 august, 12:45, sferturi de finala, Rio Centro – Pavilion 6, Barra reuniunea 1
Gimnastica artistica: Muntean Andrei Vasile, paralele, 16 august, 14:00, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Gimnastica artistica: Catalina Ponor, sol, 16 august, 14:45, finala, Rio Olimpic Arena, Barra
Lupte greco-romane: Alexuc Ciurariu Alin, 98kg, 16 august, 16:00, finala, Carioca Arena 2, Barra
Lupte greco-romane: Panait Ion Iulian, 66kg, 16 august, 16:00, finala Carioca Arena 2, Barra
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 16 august, 18:45, sferturi de finala, Rio Centro – Pavilion 6, Barra reuniunea 2
Atletism: Donisan Mihai, inaltime, 16 august, 20:30, finala Olimpic Stadion
Atletism: Rotaru Alina, lungime, 16 august, 21:05, calificari, gr. A si B Olimpic Stadion

Program 17 august

Lupte libere: Vuc Emilia Alina, 48kg, 17 august, 10:00, calificari si recalificari, Carioca Arena 2, Barra
Atletism: Bobocea Claudia, 800m, 17 august, 10:55, tur 1, Olimpic Stadion
Atletism: Pierdevara Florina, 800m, 17 august, 10:55, tur 1, Olimpic Stadion
Lupte libere: Vuc Emilia Alina, 48kg, 17 august, 16:00, finala, Carioca Arena 2, Barra
Atletism: Rotaru Alina, lungime, 17 august, 21:15, finala Olimpic Stadion

Program 18 august

Atletism: Gag Andrei, greutate, 18 august, 9:55, calificari, gr. A si B Olimpic Stadion
Atletism: Toader Rares Andrei, greutate, 18 august, 9:55, calificari, gr. A si B Olimpic Stadion
Handbal: România, echipe feminin, 18 august, 15:30, semifinale, Future Arena, Barra de Tijuca SF 2 – 20:30
Atletism: Gag Andrei, greutate, 18 august, 20:30, finala, Olimpic Stadion
Atletism: Toader Rares Andrei, greutate, 18 august, 20:30, finala Olimpic Stadion
Atletism: Bobocea Claudia, 800m, 18 august, 21:15, semifinala, Olimpic Stadion
Atletism: Pierdevara Florina, 800m, 18 august, 21:15, semifinala, Olimpic Stadion

Program 19 august

Atletism: Cocioran Marius, 50km mars, 19 august, 8:00, finala, Stadionul Pontal & Olimpic
Atletism: Mihaila Narcis Stefan, 50km mars, 19 august, 8:00, finala Stadionul Pontal & Olimpic
Lupte libere: Guidea Ivan, 57kg, 19 august, 10:00, calificari si recalificari
Carioca Arena 2, Barra
Gimnastica ritmica: Filiorianu Ana Luiza, individual compus, 19 august, 10:20, calificari Rio Olimpic Arena, Barra
Atletism: Arsine Andreea, 20km mars, 19 august, 14:30, finala, Stadionul Pontal & Olimpic
Atletism: Rodean Ana Veronica, 20km mars, 19 august, 14:30, finala, Stadionul Pontal & Olimpic
Atletism: Stef Claudia, 20km mars, 19 august, 14:30, finala, Stadionul Pontal & Olimpic
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 19 august, 15:00, semifinala, Rio Centro – Pavilion 6, Barra
Lupte libere: Guidea Ivan, 57kg, 19 august 16:00, finala, Carioca Arena 2, Barra
Atletism: Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina, 4x400m, 19 august, 20:40, serii, Olimpic Stadion

Program 20 august

Gimnastica ritmica: Filiorianu Ana Luiza, individual compus, 20 august, 15:20, finala Rio Olimpic Arena, Barra
Handbal: România echipe feminin, 20 august, 15:30, finala, Future Arena,
Barra de Tijuca loc 3-4, 11:30
Atletism: Bobocea Claudia, 800m, 20 august, 21:15, finala, Olimpic Stadion
Atletism: Pierdevara Florina, 800m, 20 august, 21:15, finala, Olimpic Stadion
Atletism: Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina, 4x400m, 20 august, 22:00, finala Olimpic Stadion

Program 21 august

Lupte libere: Saritov Albert, 97kg, 21 august, 8:30, calificari si recalificari, Carioca Arena 2, Barra
Atletism: Soare Nicolae, maraton, 21 august, 9:30, finala, Stadionul Sambodromo si Olimpic
Atletism: Ionescu Marius, maraton, 21 august, 9:30, finala Stadionul Sambodromo si Olimpic
Lupte libere: Saritov Albert, 97kg, 21 august, 14:25, finala, Carioca Arena 2, Barra
Box: Nistor Mihai, plus 91kg, 21 august, 15:15, finala Rio Centro – Pavilion 6, Barra
Ceremonia de închidere- 21 august, 20:00, Stadionul Maracana

România va fi reprezentata la Rio de un lot de 97 de sportivi si sapte rezerve. Echipa olimpica a României se deplaseaza în zece etape la Rio de Janeiro. Dupa cele plecate pe 27, 29 iulie, 1 august si 2 august, urmatoarele grupuri vor pleca din tara în zilele de 4 august, 6, 7, 8 si 12 august.



loading...

Adauga un comentariu