News Flash:

Programul FestudIS 2009

6 Mai 2009
2594 Vizualizari | 0 Comentarii
Afisat la 17:25

Luni 11 mai 2009

ora 12.0000 - Conferinta de presa - Sala Foaier - Casa Studentilor
Organizatori: Casa de Cultura a Studentilor Iasi si organizatiile studentesti.

ora 1900 - Parada organizatiilor studentesti pe traseul: Casa de Cultura a Studentilor, Independentei, Elena Doamna, T. Vladimirescu, Iulius Mall.
Organizatori: Casa de Cultura a Studentilor Iasi si organizatiile studentesti.

ora 2000 - Deschiderea oficiala a festivalului si spectacolul de deschidere - Parcare Iulius Mall
Organizatori: Casa de Cultura a Studentilor Iasi si organizatiile studentesti.

Marti 12 mai 2009

ora 1100 - 1200 - "Iasi - oras universitar" - Sala de conferinte - Casa Studentilor
Organizator: Bordeianu Petronela - Liga Studentilor de la Geografie si Geologie.

ora 1200 - 1400 - "Funy Contest" - Parcare Casa Studentilor
Organizator: Bordeianu Petronela - Liga Studentilor de la Geografie si Geologie.

ora 1400 - 1600 - "Tech work contest" - Parcare Casa Studentilor
Organizator: Bobric Florin - Asociatia Tehnica de Formare Profesionala "TEACH ING".

ora 1600 - 1800 - Concurs de biliard - Club "Bila 8"
Organizator: Fusa Catalin - Asociatia Studentilor si Absolventilor Hidrotehnisti.

ora 1900 - Umor caritabil - Sala Gaudeamus - Casa Studentilor
Organizator: Alin Harhata - Liga Studentilor Electrotehnisti, LSE, ASB, ASFI.

ora 2100 - Concert Hip-Hop - Parcare Casa Studentilor
Organizator: Lucian Turcanu - Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

Miercuri 13 mai 2009

ora 0500 - Pescar StudIS - Tabara Ciric
Organizator: Paiu Vasilica - Liga Studentilor de la Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara.

ora 1200 - 1300 - Alege viata! - Demonstratii cum sa ne aparam si cum sa reactionam in anumite situatii, oferite de Jandarmeria Municipiului Iasi - Parcare Casa Studentilor
Organizator: Fercu Cristinel - Liga Studentilor si Absolventilor Hidrotehnisti Organizati.

ora 1100 - 1500 - "Punct ochit punct lovit" - Splai Bahlui (intre Facultatea de Chimie si Rectoratul Universitatii "Gh. Asachi")
Organizator: Cenusa Simion - Liga Studentilor de la Facultatea de Mecanica.

ora 1700 - 1900 - Taifas politic - Sala Conferinte - Casa Studentilor
Organizatori: Ioana Maftei, Balan Alex - Organizatia Studentilor de la Studii Europene Iasi.

ora 1800 - 2000 - Concurs de cultura generala - "COOLtourIS" - Sala Gaudeamus
Organizator: Bordeianu Petronela - Liga Studentilor de la Geografie si Geologie.

ora 1830 - M.O.F.T. studentesc - Seara de opera - Ateneul Tatarasi
Organizator: Liviu Cuvinciuc - Liga Studentilor Electronisti

ora 2000 - Concert rock "Rock-Studis" - Parcare Casa Studentilor
Organizatori: Petru Paveliuc - Casa de Cultura a Studentilor Iasi, Sirghie Ionut, Smochina Alexandru - Liga Studentilor Facultatii de Automatica si Calculatoare

ora 2200 - Seara distractiva "Fa-ne o reclama" - Discoteca Dublin Pub
Organizator: Diana Iabrasu - Asociatia Studentilor Jurnalisti

Joi 14 mai 2009

ora 1100 - 1400 - Labirintul indiciilor - Bulevardul Copou
Organizatori: Carbune Irina - Asociatia Grup Local BEST, Ghiurea Elena - Asociatia Studentilor si Absolventilor de la Facultatea de Filosofie.

ora 2000 - Concert de muzica folk - Parcare Casa Studentilor
Organizatori: Emilian Marcu - Casa de Cultura a Studentilor, Marian Andrei - Liga Studentilor Faculta t ii de Automatica si Calculatoare.

ora 2200 - Medieval body painting - Sala Foaier - Casa Studentilor
Organizator: Alina Axinte - Asociatia Liga Studentilor Economisti, ASB, LSETH, ASFI.

Vineri 15 mai 2009

ora 1100 - Paintball - Spatiul verde dintre caminele T2 - T3
Organizatori: Marian Petrariu, Cristian Tirdea - Liga Studentilor Electronisti.

ora 1800 - Maratonul de film - Casa de Cultura Mihai Ursachi Iasi
Organizatori: Caraiman Andrei, Lepadatu Raluca - Liga Studentilor Facultatii de Automatica si Calculatoare, Alina Axinte - Asociatia Liga Studentilor Economisti, in colaborare cu: ASB, LSETH, ASFI.

ora 1900 - Seara de folclor - Parcare Casa Studentilor
Organizatori: Marinica Botea, Petre Susu - Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1900 2100- Karaoke - Parcare Casa Studentilor
Organizatori: Ghiurea Elena, Vrabie Andrei Florin - Asociatia Studentilor si Absolventilor de la Facultatea de Filosofie, Bordeianu Petronela - Liga Studentilor de la Geografie si Geologie.

ora 2000 - Miss FEstudIS - Sala Foaier - Casa Studentilor
Organizatori: Alina Axinte - Asociatia Liga Studentilor Economisti, LSETH, ASB, ASFI.

ora 1200 - 1700 - M.O.F.T. studentesc - Vizitarea muzeelor din Iasi
Organizatori: Liviu Cuvinciuc - Liga Studentilor Electronisti

Sambata 16 mai 2009

ora 1100 - 1600 - Indemanare auto - Drive your brain out - Parcare Facultatea de Chimie
Organizatori: Imbrea Marius, Robert Barbieru - Liga Studentilor Facultatea de Mecanica.

ora 1000 - 1600 - "V.I.S. 3D" - Parcare Casa Studentilor
Organizator: Oprea Georgiana, Radu Dora - Asociatia Nationala a Studentilor in Stiinte Administrative, Daniel - AIESEC

ora 1200 - 1800 - Tramvaiul de epoca - Tg. Cucu - Copou
Organizator: Andrei Sofron - Liga Studentilor Electronisti.

ora 1200 - 1400 - Campanie de ecologizare - Rezervatia Repedea
Organizator: Lupu Andreea - Asociatia Studentilor si Absolventilor de Asistenta Sociala.

ora 1400 - Flash Mob - Piata Unirii
Organizator: Liviu Goldenberg, Anca Bracon - Liga Studentilor Electronisti.

ora 1830 - Electro parade - pe traseul: Copou, Independentei, Bulevardul Bucsinescu, Tudor Vladimirescu, Ciurchi, Oancea, 2 Baieti, Tabara Ciric.
Organizatori: Iulian Mitrea, Catalin Topcea - Liga Studentilor Electronisti, Ionut Mazuru / 0758302182 - Liga Studentilor de la Automatica si Calculatoare.

ora 2100 - Concert de muzica electronica si Campanie anti SIDA - Tabara Ciric
Organizator: Casa de Cultura a Studentilor Iasi, Iulian Mitrea - Liga Studentilor Electronisti,
Catici Radovan - Organizatia Studentilor Chimisti CHEMIS.

Duminica 17 mai 2009

ora 1300 - Maratonul FEstudIS - Universitatea Alexandru Ioan Cuza - UMF - Bd Independetei - Tg. Cucu - Campus Tudor Vladimirescu (parcare BRD)
Organizator: Delia Pascalu - Asociatia Studentilor Francofoni din Iasi, ASB, LSE, LSETH
ora 1400 - Sah uman - Parcul Copou
Organizator: Cosmin Iliuta - Liga Studentilor Electronisti.

ora 1600 - Petrecere tradi?ionala - Parcare T6-T7
Organizatori: Marius Imbrea - LSM si ASAH

ora 1900 - Seara de dans si muzica - Sala Gaudeamus - Casa Studentilor
Organizatori: Mircea Ignat - Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 2100 - "Retragerea liderilor" - Parcare T6-T7
Organizator: Bogdan Munteanu - Liga Studentilor Electrotehnisti, LSE, ASB, ASFI.

Alte actiuni pe durata festivalului

Universitariada - luni, marti, miercuri, joi, vineri, sambata
Organizatori: Asociatia Studentilor Bioingineri, Asociatia Studentilor Francofoni din Iasi, Asociatia Liga Studentilor Economisti, Liga Studentilor Electrotehnisti.

Off studentesc - marti, miercuri, joi, vineri
Organizatori: Diana Iabrasu, Alina Cantoriu - ASJ

Serile Teatrului Ludic - luni, marti, miercuri, joi, vineri
Expozitie de fotografie: 1. Viata de student, 2. Romania dupa aderare

Campania de donat sange - marti, miercuri, joi

Antibatac - vineri, sambata

5 minute pentru sanatate - marti, miercuri, joi
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1352 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018224 (s)

loading...