News Flash:

Programul meciurilor de astazi din preliminariile Euro 2012

12 Octombrie 2010
1035 Vizualizari | 0 Comentarii
Astazi, se desfasoara o noua serie de meciuri din preliminariile Campionatului European din 2012. In grupa D, grupa din care face parte si Romania, vor avea loc doua partide. Franta urmeaza sa întalneasca Luxemburg, în timp ce Belarus va juca împotriva Albaniei. Daca misiunea Frantei in meciul cu Luxemburg este una facila, fiind imposibil de crezut ca trupa lui Blanc se poate incurca pe teren propriu, ochii romanilor vor fi atintiti pe meciul dintre Belarus si Albania, un egal intre aceste doua formatii fiind favorabil tricolorilor. Alte doua partide care pot fi considerate cap de afis sunt întalnirile din grupa C: Italia - Serbia, respectiv Scotia - Spania, din grupa I.

Grupa A

Azerbaidjan - Turcia (Baku, ora 18.00, Digi Sport +)
Kazakhstan - Germania (Astana, 20.00)
Belgia - Austria (Bruxelles, 21.45)
Clasament: 1. Germania 9p, 2. Austria 6p, 3. Turcia 6p, 4. Belgia 3p, 5. Kazahstan 0p, 6. Azerbaidjan 0p.

Grupa B

Armenia - Andorra (Erevan, 18.00)
Slovacia - Irlanda (Zilina, 21.30)
Macedonia - Rusia (Skopje, 21.30, inregistrat miercuri la Digi Sport, ora 22.00)
Clasament: 1. Irlanda 6p, 2. Rusia 6p, 3. Slovacia 6p, 4. Armenia 4p, 5. Macedonia 4p, 6. Andorra 0p.

Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda de Nord (Toftir, 18.00)
Estonia - Slovenia (Talinn, 21.30)
Italia - Serbia (Genova, 21.50)
Clasament: 1. Italia 7p, 2. Estonia 6p, 3. Slovenia 4p, 4. Serbia 4p, 5. Irlanda de Nord 4p, 6. Feroe 0p.

Grupa D

Belarus - Albania (Minsk, 19.00)
Franta - Luxemburg (Metz, 22.00, Digi Sport)
Clasament: 1. Franta - 6p, 2. Albania - 5p, 3. Belarus - 5p, 4. Bosnia - 4p, 5. Romania - 2p, 6. Luxemburg - 1p.

Grupa E

Finlanda - Ungaria (Helsinki, 18.30, inregistrat pe Digi Sport +, la ora 20.00)
Olanda - Suedia (Amsterdam, 21.30)
San Marino - Moldova (Serravalle, 21.30)
Clasament: 1. Olanda 9p, 2. Suedia 6p, 3. Ungaria 6p, 4. Moldova 3p, 5. Finlanda 0p, 6. San Marino 0p.

Grupa F

Letonia - Georgia (Riga, 20.00)
Grecia - Israel (Pireu, 21.45)
Clasament: 1. Georgia 5p, 2. Grecia 5p, 3. Croatia 4p, 4. Israel 4p, 5. Letonia 3p, 6. Malta 0p.

Grupa G

Elvetia - Tara Galilor (Basel, 21.30)
Anglia - Muntenegru (Londra, 22.00)
Clasament: 1. Muntenegru 9p, 2. Anglia 6p, 3. Bulgaria 3p, 4. Tara Galilor 0p, 5. Elvetia 0p.

Grupa H

Danemarca - Cipru (Copenhaga, 21.15)
Islanda - Portugalia (Reykjavik, 22.45, Digi Sport +)
Clasament: 1. Norvegia 9p, 2. Portugalia 4p, 3. Danemarca 3p, 4. Cipru 1p, 5. Islanda 0p.

Grupa I

Liechtenstein - Cehia (Vaduz, 21.00)
Scotia - Spania (Glasgow, 22.00)
Clasament: 1. Spania 6p, 2. Scotia 4p, 3. Lituania 4p, 4. Cehia 3p, 5. Liechstenstein 0p.

La turneul final (Polonia / Ucraina, 8 iunie - 1 iulie 2012) se califica direct castigatoarele de grupe, plus cea mai bine clasata echipa de pe locul II, celelalte ocupante ale pozitiilor secunde urmand sa dispute meciuri de baraj, tur - retur (11/12 - 15 noiembrie 2011).

romania franta luxemburg belarus albaniei grupa a grupa b grupa c
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1704 (s) | 22 queries | Mysql time :0.049726 (s)