News Flash:

Programul transmisiunilor TVR de la Vancouver

9 Februarie 2010
912 Vizualizari | 0 Comentarii
In perioada 12-18 februarie 2010, la Vancouver (Canada) se desfasoara cea de-a 21-a editie a Jocurilor Olimpice de iarna, competitie care va fi prezenta la Televiziunea Romana peste 300 de ore, pe programele 1 si 2, multe în transmisiune directa, dar si în reluare (orele 17,00-18,30 pe TVR1 si orele 14,00-17,00 pe TVR2).

Iata programul complet al JO 2010 de la Vancouver la Televiziunea publica:

SAMBATA, 13 februarie:

TVR1

4,00 - Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarna Vancouver-2010 (direct)
16,00 - Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarna Vancouver 2010 (înregistrare)
21,45 - Schi alpin: Coborare masculin (direct)

TVR2

19,35 - Sarituri cu schiurile, trambulina normala, individual. Finala (direct)
23,00 - Biatlon feminin: 7,5 km, sprint (direct)

DUMINICA, 14 februarie

TVR1

3,00 - Short-track: finala 1.500 m masculin, calificari 500 m f, 3.000 m stafeta f (direct)
5,45 - Schi acrobatic (freestyle): finala feminina, pe teren accidentat (moguls) (direct)
17,05 - Biatlon feminin: 7,5 km, sprint (reluare)
18,20 - Schi acrobatic: finala feminina pe teren accidentat (moguls) (reluare)
21,45 - Biatlon masculin: 10 km, sprint (direct)
23,00 - Schi alpin: Supercombinata feminina (direct)

TVR2

15,00 - Short-track: finala 1.500 m masculin, calificari 500 m f si 3.000 m stafeta f (reluare)
23,15 - Combinata nordica: Individual, proba de sarituri cu schiurile (înregistrare)
23,45 - Combinata nordica: individual, proba de 15 km schi fond (direct)

LUNI, 15 februarie

TVR1

2,35 - Patinaj artistic: perechi, programul scurt (direct)
17,05 - Patinaj artistic: perechi, programul scurt (reluare)
23,00 - Schi fond: 15 km individual masculin (direct)
24,20 - Snowboard: finala masculina (direct)

TVR2

0,20 - Sanie: Sanie masculin (direct)
3,30 - Schi acrobatic (Freestyle): finala masculina pe teren accidentat (moguls) (direct)
14,00 - Sanie: Sanie masculin (reluare)
16,00 - Schi acrobatic (Freestyle): finala masculina pe teren accidentat (moguls) (direct)

MARTI, 16 februarie

TVR1

3,00 - Patinaj artistic: Perechi, programul liber (direct)
17,05 - Patinaj artistic: Perechi, programul liber (reluare)

TVR2

1,30 - Patinaj viteza: 500 m masculin (direct)
3,00 - Sanie: Sanie feminin (direct)
5,00 - Hochei pe gheata: Suedia-Slovacia (feminin) (direct)
7,30 - Sanie: sanie feminin (înregistrare)
14,00 - Snowboard: finala masculina (reluare)
14,45 - Sanie: sanie feminin (reluare)
15,30 - Hochei pe gheata: Suedia-Slovacia (feminin) (reluare)
20,30 - Biatlon: 10 km feminin, pursuit (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: SUA-Elvetia (masculin) (direct)

MIERCURI, 17 februarie

TVR1

2,00 - Schi alpin: Supercombinata masculina (înregistrare)
3,05 - Schi alpin: Supercombinata masculina (înregistrare)
3,45 - Patinaj artistic: masculin, programul scurt (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Rusia-Letonia (masculin) (direct)
17,05 - Patinaj artistic: masculin, programul scurt (reluare)

TVR2

0,30 - Biatlon masculin: 12,5 km pursuit (înregistrare)
1,20 - Sanie: feminin (direct)
2,30 - Hochei pe gheata: Canada-Norvegia (masculin) (direct)
5,00 - Snowboard: finala feminina (înregistrare)
5,30 - Patinaj viteza: 500 m feminin (înregistrare)
6,00 - Sanie: feminin (reluare)
14,00 - Biatlon masculin: 12,5 km pursuit (reluare)
14,35 - Hochei pe gheata: Canada-Norvegia (masculin) (reluare)
20,15 - Schi fond: 1,5 km sprint masculin si feminin, calificari (direct)
21,00 - Schi alpin: Coborare feminin (direct)
23,00 - Schi fond: 1,5 km sprint masculin si feminin (finale) (direct)

JOI, 18 februarie

TVR1

2,35 - Hochei pe gheata: Suedia-Germania (masculin) (direct)
5,15 - Snowboard: finala masculina (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Cehia-Slovacia (masculin) (direct)
17,05 - Snowboard: finala masculina (reluare)
21,10 - Biatlon: 15 km individual, feminin (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: SUA-Norvegia (masculin) (direct)

TVR2

0,35 - Hochei pe gheata: Finlanda-Belarus (masculin) (înregistrare)
2,20 - Patinaj viteza: 1.000 masculin (direct)
3,45 - Sanie: dublu masculin (direct)
5,15 - Short-track: finala 500 m feminin (înregistrare)
14,00 - Patinaj viteza: 1.000 m masculin (reluare)
15,00 - Sanie: dublu masculin (reluare)
16,00 - Snowboard: finala masculina (reluare)
17,00 - Short-track: finala 500 m feminin (reluare)
23,00 - Biatlon: 20 km individual masculin (direct)

VINERI, 19 februarie

TVR1

2,00 - Skeleton: masculin si feminin (direct)
3,05 - Patinaj artistic: Programul liber masculin (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Slovacia-Rusia (masculin) (direct)
17,05 - Patinaj artistic: Programul liber masculin (reluare)
21,30 - Schi alpin: Super-urias masculin (direct)
23,00 - Schi fond: 4,5 kmX2 pursuit feminin (direct)

TVR2

1,00 - Patinaj viteza: 1.000 m feminin (înregistrare)
2,35 - Hochei pe gheata: Elvetia-Canada (masculin) (direct)
5,00 - Biatlon feminin: 15 km individual (preluare TVR1)
6,40 - Snowboard: finala feminina (înregistrare)
14,00 - Patinaj viteza: 1.000 feminin (reluare)
14,30 - Snowboard: finala feminina (reluare)
15,30 - Hochei pe gheata: Elvetia-Canada (reluare)
20,00 - Sarituri cu schiurile: Trambulina mare, individual, calificari (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: Belarus-Suedia (masculin) (direct)

SAMBATA, 20 februarie

TVR1

1,45 - Skeleton: masculin si feminin (direct)
3,15 - Patinaj artistic: Dans, programul impus (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Finlanda-Germania (masculin) (direct)
17,05 - Patinaj artistic: Dans, programul impus (reluare)
21,10 - Schi alpin: Super-urias feminin (direct)
21,45 - Sarituri cu schiurile: trambulina mare, individual, finala (direct)
23,30 - Schi fond: 15 kmx2 pursuit masculin (direct)

TVR2

2,35 - Hochei pe gheata: Cehia-Letonia (masculin) (direct)
14,00 - Skeleton: masculin si feminin (preluare TVR1)
15,30 - Hochei pe gheata: Cehia-Letonia (reluare)
20,00 - Schi acrobatic (Freestyle): Sarituri (aerials), calificari feminin (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: Norvegia-Elvetia (masculin) (direct)

DUMINICA, 21 februarie

TVR1

2,05 - Hochei pe gheata: Letonia-Slovacia (masculin) (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Germania-Belarus (masculin) (direct)
17,05 - Schi fond: 15x2 pursuit masculin (reluare)
18,05 - Hochei pe gheata: Letonia-Slovacia (masculin) (reluare)
21,10 - Schi alpin: Slalom urias masculin, mansa I (înregistrare)
22,15 - Schi acrobatic (Freestyle): Ski cross, finala masculina (direct)
23,45 - Schi alpin: Slalom urias masculkin, mansa a II-a (direct)

TVR2

2,15 - Patinaj viteza: 1.500 m masculin (direct)
4,15 - Bob: Bob-2, masculin, mansele 1 si 2 (direct)
5,40 - Short-track: finalele 1.000 m masculin, 1.500 m feminin (direct)
14,00 - Short-track: finalele 1.000 m masculin, 1.500 m feminin (reluare)
15,00 - Patinaj viteza: 1.500 m masculin (reluare)
15,30 - Hochei pe gheata: Germania-Belarus (masculin) (preluare TVR1)
17,30 - Bob: Bob-2 masculin, mansele 1 si 2 (reluare)
19,15 - Schi acrobatic (Freestyle) - Ski cross, calificari masculine (direct)
20,45 - Biatlon: 15 km cu start în bloc, masculin (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: Rusia-Cehia (masculin) (direct)

LUNI, 22 februarie

TVR1

2,20 - Patinaj artistic: Dans, programul original (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Suedia-Finlanda (masculin) (direct)
17,05 - Patinaj artistic: Dans, programul original (reluare)
23,00 - Biatlon: 12,5 km cu start în bloc, feminin (preluare TVR2)
0,30 - Bob: Bob-2 masculin, mansele 3 si 4 (direct)
1,50 - Biatlon: 12,5 km cu start în bloc, feminin (înregistrare)
2,45 - Hochei pe gheata: Canada-SUA (masculin) (direct)
5,10 - Patinaj viteza: 1.500 m feminin (înregistrare)
14,00 - Schi acrobatic (Freestyle): Ski cross - finala masculina (reluare)
15,15 - Biatlon: 12,5 km cu start în bloc, feminin (reluare)
16,00 - Bob: Bob-2 masculin, mansele 3 si 4 (reluare)
17,00 - Hochei pe gheata: Canada-SUA (masculin) (reluare)
20,00 - Sarituri cu schiurile: trambulina mare, echipe (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: Semifinala 1, feminin (direct)

MARTI, 23 februarie

TVR1

2,50 - Patinaj artistic: Dans, programul liber (direct)
7,05 - Curling: turneul feminin (înregistrare)
17,05 - Patinaj artistic: Dans, programul liber (reluare)

TVR2

0,30 - Schi fond: Sprint pe echipe, masculin si feminin (înregistrare)
3,05 - Hochei pe gheata: Semifinala a 2-a, feminin (direct)
14,00 - Hochei pe gheata: semifinala 1, feminin (reluare)
15,30 - Hochei pe gheata: semifinala a 2-a, feminin (reluare)
20,30 - Schi acrobatic (Freestyle) - ski cross, calificari feminin (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: Play-off 1masculin (direct)

MIERCURI, 24 februarie

TVR1

2,35 - Patinaj artistic: Programul scurt feminin (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Play-off 4 masculin (direct)
17,05 - Patinaj artistic: Programul scurt feminin (reluare)

TVR2

0,30 - Biatlon: Stafeta 4x6 km feminin (înregistrare)
1,45 - Schi acrobatic (Freestyle): schi cross, finala feminina (înregistrare)
2,35 - Hochei pe gheata: Play-off 2 masculin (direct)
5,05 - Hochei pe gheata: Play-off 3 masculin (direct)
12,00 - Bob: Bob-2 feminin, mansele 1 si 2 (înregistrare)
14,00 - Hochei pe gheata: Play-off 2 masculin (reluare)
15,30 - Hochei pe gheata: Play-off 3 masculin (reluare)
20,00 - Schi alpin: Slalom urias feminin, mansa I (direct)
22,05 - Hochei pe gheata: Sfertul de finala 1 masculin (direct)

JOI, 25 februarie

TVR1

2,35 - Hochei pe gheata: Sfertul de finala 2, masculin (direct)
5,30 - Schi acrobatic (Freestyle): sarituri (aerials), finala feminina (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Sfertul de finala 4, masculin (direct)
17,05 - Schi alpin: Slalom urias feminin, mansa a 2-a (reluare)
21,10 - Schi fond: Stafeta feminina 4,5 km (direct)
22,30 - Combinata nordica: Proba de sarituri cu schiurile (înregistrare)
23,00 - Combinata nordica: Sprint, proba de 10 km schi fond (direct)

TVR2

0,30 - Schi alpin: slalom urias feminin, mansa a 2-a (înregistrare)
1,30 - Schi fond: Stafeta masculina 4x10 km (înregistrare)
3,00 - Short-track: finala 3.000 stafeta feminina (direct)
5,05 - Hochei pe gheata: Sfertul de finala 3, masculin (direct)
12,00 - Bob: Bob-2 feminin, mansele 3 si 4
14,00 - Schi acrobatic (Freestyle): sarituri (aerials), finala feminina (preluare TVR1)
15,00 - Hochei pe gheata: Sfertul de finala 3, masculin (reluare)
16,30 - Hochei pe gheata: Sfertul de finala 4, masculin (preluare TVR 1)
21,05: Hochei pe gheata: Finala mica, feminin (direct)

VINERI, 26 februarie
TVR1
3,00 - Patinaj artistic: Programul liber feminin (direct)
7,05 - Hochei pe gheata: Finala mica (preluare TVR 2)
17,05 - Patinaj artistic: Programul liber feminin (reluare)
21,10 - Schi alpin: Slalom feminin, mansa I (înregistrare)
22,05 - Hochei pe gheata: Semifinala 1 masculin (direct)

TVR2

1,35 - Hochei pe gheata: finala, feminin (direct)
4,00 - Schi acrobatic (Freestyle): sarituri (aerials), finala masculina (direct)
13,00 - Schi acrobatic (Freestyle): sarituri (aerials), finala masculina (reluare)
14,00 - Hochei pe gheata: finala mica, feminin (reluare)
15,30 - Hochei pe gheata: finala, feminin (reluare)
20,00 - Snowboard: Slalom urias paralel, calificari feminine (direct)
21,45 - Biatlon: Stafeta 4x7,5 m masculin (direct)
23,30 - Schi alpin: slalom feminin, mansa a 2-a (direct)

SAMBATA, 27 februarie

TVR1

0,30 - Schi alpin: slalom feminin, mansa a 2-a (preluare TVR2)
1,30 - Snowboard: Slalom urias paralel, finala feminina (înregistrare)
4,35 - Hochei pe gheata: Semifinala a 2-a, masculin (direct)
17,05 - Hochei pe gheata: Semifinala a 2-a, masculin (reluare)
18,50 - Curling: finala feminina (preluare TVR2)
21,10 - Schi alpin: Slalom masculin, mansa I (înregistrare)
22,15 - Snowboard: Slalom urias, finala masculina (direct)
23,45 - Schi alpin: Slalom masculin: mansa a 2-a (direct)

TVR2

0,15 - Bob: Bob-4 masculin, mansele 1 si 2
1,45 - Curling: Finala feminina (direct)
4,00 - Short-track: finale 500 m masculin, 1.000 m masculin, 5.000 m stafeta masculina (direct)
14,00 - Short-track: finale 500 m masculin, 1.000 m masculin, 5.000 m stafeta masculina (reluare)
16,00 - Bob: Bob-4 masculin, mansele 1 si 2 (reluare)
20,00 - Snowboard: Slalom urias paralel, calificari masculin (direct)
21,45 - Schi fond: 30 km cu start în bloc feminin (direct)
24,05 - Bob: Bob-4 masculin, mansele 3 si 4 (direct)

DUMINICA, 28 februarie

TVR1

2,30 - Patinaj artistic: Gala laureatilor (direct)
5,05 - Hochei pe gheata: Finala mica, masculin (direct)
17,05 - Patinaj artistic: Gala laureatilor (reluare)
21,10 - Curling: Finala feminina (preluare TVR2)
22,00 - Hochei pe gheata: Finala masculna (direct)

TVR2

1,25 - Curling: Finala masculina (direct)
4,00 - Patinaj viteza: Pursuit pe echipe, finala (înregistrare)
13,30 - Bob: Bob-4 masculin, mansele 3 si 4 (reluare)
15,00 - Hochei pe gheata: Finala mica, masculin (reluare)
19,30 - Schi fond: 50 km cu start în bloc, masculin (direct)

LUNI, 1 martie

TVR1
3,30 - Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de iarna de la Vancouver 2010 (direct)
17,05 - Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de iarna de la Vancouver 2010 (reluare)
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

vancouver televiziunea romana tvr2 tvr1
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1351 (s) | 24 queries | Mysql time :0.022263 (s)