News Flash:

Programul turului Ligii I de fotbal, sezonul 2010-2011

2 Iulie 2010
1492 Vizualizari | 0 Comentarii
Eternul derby Steaua Dinamo se va disputa in etapa
Etapa I (24 iulie)

Rapid - FC Vaslui
FCM Targu Mures - FC Brasov
Universitatea Cluj - Steaua
Universitatea Craiova - CFR Cluj
FC Timisoara - Gloria Bistrita
Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti - Dinamo
Sportul Studentesc - Otelul Galati
International Curtea de Arges - Unirea Urziceni

Etapa a II-a (31 iulie)

FC Vaslui - FCM Targu Mures
FC Brasov - Universitatea Cluj
Steaua - Universitatea Craiova
CFR Cluj - Victoria Branesti
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias - FC Timisoara
Dinamo - Sportul Studentesc
Otelul Galati - International Curtea de Arges
Unirea Urziceni - Rapid

Etapa a III-a (7 august)

Rapid - Otelul Galati
FCM Targu Mures - Unirea Urziceni
Universitatea Cluj - FC Vaslui
FC Timisoara - CFR Cluj
Victoria Branesti - Universitatea Craiova
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
International Curtea de Arges - Dinamo
FC Brasov - Steaua

Etapa a IV-a (14 august)

Universitatea Craiova - FC Timisoara
FC Vaslui - FC Brasov
Steaua - Victoria Branesti
CFR Cluj - Astra Ploiesti
Gloria Bistrita - International Curtea de Arges
Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
Dinamo - Rapid
Otelul Galati - FCM Targu Mures
Unirea Urziceni - Universitatea Cluj

Etapa a V-a (21 august)

Rapid - Gloria Bistrita
FCM Targu Mures - Dinamo
Universitatea Cluj - Otelul Galati
FC Timisoara - Victoria Branesti
Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - CFR Cluj
International Curtea de Arges - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Steaua
FC Brasov - Unirea Urziceni

Etapa VI-a (28 august)

Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - Astra Ploiesti
Steaua - FC Timisoara
CFR Cluj - International Curtea de Arges
Gloria Bistrita - FCM Targu Mures
Gaz Metan Medias - Rapid
Dinamo - Universitatea Cluj
Otelul Galati - FC Brasov
Unirea Urziceni - FC Vaslui

Etapa a VII-a (11 septembrie)

Rapid - CFR Cluj
FCM Targu Mures - Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
Astra Ploiesti - FC Timisoara
Sportul Studentesc - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Universitatea Craiova
FC Vaslui - Otelul Galati
FC Brasov - Dinamo
Unirea Urziceni - Steaua

Etapa a VIII-a (18 septembrie)

Universitatea Craiova - Rapid
FC Timisoara - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - International Curtea de Arges
Steaua - Astra Ploiesti
CFR Cluj - FCM Targu Mures
Gloria Bistrita - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
Dinamo - FC Vaslui
Otelul Galati - Unirea Urziceni

Etapa a IX-a (25 septembrie)

Rapid - Victoria Branesti
FCM Targu Mures - Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Sportul Studentesc - Astra Ploiesti
International Curtea de Arges - FC Timisoara
FC Vaslui - Gloria Bistrita
FC Brasov - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - Steaua
Unirea Urziceni - Dinamo

Etapa a X-a (2 octombrie)

Universitatea Craiova - Universitatea Cluj
FC Timisoara - Rapid
Victoria Branesti - FCM Targu Mures
Astra Ploiesti - International Curtea de Arges
Steaua - Sportul Studentesc
CFR Cluj - FC Brasov
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Dinamo - Otelul Galati

Etapa a XI-a (16 octombrie)

Rapid - Astra Ploiesti
FCM Targu Mures - FC Timisoara
Universitatea Cluj - Victoria Branesti
International Curtea de Arges - Sportul Studentesc
FC Vaslui - CFR Cluj
FC Brasov - Universitatea Craiova
Dinamo - Steaua
Otelul Galati - Gloria Bistrita
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias

Etapa a XII-a (23 octombrie)

Universitatea Craiova - FC Vaslui
FC Timisoara - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Brasov
Astra Ploiesti - FCM Targu Mures
Sportul Studentesc - Rapid
Steaua - International Curtea de Arges
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Gloria Bistrita - Dinamo
Gaz Metan Medias - Otelul Galati

Etapa a XIII-a (30 octombrie)

Rapid - International Curtea de Arges
FCM Targu Mures - Sportul Studentesc
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Victoria Branesti
FC Brasov - FC Timisoara
Gloria Bistrita - Steaua
Dinamo - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a (6 noiembrie)

Rapid - Steaua
Universitatea Craiova - Otelul Galati
FC Timisoara - FC Vaslui
Victoria Branesti - Unirea Urziceni
Astra Ploiesti - FC Brasov
Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
International Curtea de Arges - FCM Targu Mures
CFR Cluj - Dinamo
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita

Etapa a XV-a (13 noiembrie)

FCM Targu Mures - Rapid
Universitatea Cluj - International Curtea de Arges
FC Vaslui - Astra Ploiesti
FC Brasov - Sportul Studentesc
Steaua - Gaz Metan Medias
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dinamo - Universitatea Craiova
Otelul Galati - Victoria Branesti
Unirea Urziceni - FC Timisoara

Etapa a XVI-a (20 noiembrie)

Rapid - Universitatea Cluj
FCM Targu Mures - Steaua
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
FC Timisoara - Otelul Galati
Victoria Branesti - Dinamo
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni
Sportul Studentesc - FC Vaslui
International Curtea de Arges - FC Brasov
CFR Cluj - Gaz Metan Medias

Etapa a XVII-a (27 noiembrie)

Universitatea Cluj - FCM Targu Mures
FC Vaslui - International Curtea de Arges
FC Brasov - Rapid
Steaua - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Victoria Branesti
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
Dinamo - FC Timisoara
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc.

Conform deciziei Comitetului Executiv al Federatiei Romane de Fotbal, din 11 martie, în acest an se vor disputa si doua etape din retur: etapa a XVIII-a - 4 decembrie si etapa a XIX-a - 11 decembrie. Sezonul de primavara va începe la 18 februarie 2011, cu etapa a XX-a, iar campionatul se va încheia în 21 mai 2011.
Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1406 (s) | 22 queries | Mysql time :0.027400 (s)