Rapidul a castigat la Medias

28 August 2010
626 Vizualizari | 0 Comentarii
Rapidul si-a revenit dupa esecul de la Dinamo, din urma cu doua etape, si a castigat partida din deplasarea de la Sibiu, cu Gaz Metan Medias. Giulestenii au invins cu 1-0, prin golul marcat de Ovidiu Herea din penalty, in a doua repriza. Ambele echipe au terminat partida cu jucatori eliminati, Herea fiind eliminat putin dupa marcarea golului, in timp ce Aganovic si Sburlea au parasit terenul in prelungiri. Echipele cu cei mai prolifici marcatori din acest sezon, Gaz Metan Medias si Rapid, s-au intalnit la Sibiu, intr-o partida care se anunta una cu multe goluri. Realitatea din teren, insa, a inselat asteptarile suporterilor, care, desi au vazut un fotbal alert, n-au avut parte de prea multe reusite. Per ansamblu, mediesenii au fost mai periculosi in prima parte a intalnirii, avand si prima ocazie de gol in minutul 6, cand lovitura libera batuta pe jos de Kubala a fost retinuta de Bornescu la radacina barei. Trtovac, Aganovic sau Eric, pe de o parte, si Cassio sau Herea, de partea cealalta, au trecut pe langa deschiderea scorului, dar la pauza scorul a fost egal, 0-0. Repriza secunda a debutat cu o echipa a Gazului, mai incisiva in atac. Astfel ca ocaziile nu au intarziat sa apara, Eric fiind principalul pericol al gazdelor la poarta adversa. Minutul 65 a declansat problemele la Sibiu. Ovidiu Hategan a acordat un penalty pentru Rapid, dupa ce mingea a cazut pe mana lui Kubala in careul mediesean. Herea a deschis scorul de la punctul cu var, in timp ce gazarii protestau vehement fata de acordarea loviturii de pedeapsa. Nervii au cedat si n-a durat mult pana cand s-a ajuns la faulturi tari si avertismente peste avertismente. Ovidiu Herea a vazut al doilea galben, la doar 3 minute dupa ce a inscris, si a fost eliminat, dupa ce primul avertisment il primise pentru o simulare in prima repriza. Atacurile disperate ale gazarilor din final de meci n-au adus decat greseli in lant in ofensiva gazdelor. Iar in minutul 90, acestia si-au pierdut si superioritatea numerica, Aganovic primind si el al doilea galben, dupa un fault la Rui Duarte. Sabrin Sburlea nu s-a lasat nici el si, in minutul 90+2, a parasit terenul, dupa ce a vazut al doilea galben.

Page time :0.2586 (s) | 22 queries | Mysql time :0.145759 (s)