Raul Rusescu a marcat pentru Osmanlispor

Publicat: 12 sept. 2016
1

Atacantul român Raul Rusescu a marcat un gol pentru Osmanlispor, care a învins-o cu scorul de 2-0 pe Trabzonspor, duminica, în deplasare, într-un meci din etapa a treia a campionatului de fotbal al Turciei.
Papa N’Diaye (34) a deschis scorul pentru oaspeti, iar ex-stelistul Raul Rusescu (88) a închis tabela, dupa ce fusese introdus pe gazon în minutul 72.

Osmanlispor va juca joi cu Steaua, pe teren propriu, în prima etapa a grupelor Europa League. Antrenorul Mustafa Akcay a aliniat urmatoarea echipa în meciul de la Trabzon: Zydrunas Karcemarskas – Avdija Vrsajevic, Numan Curuksu, Vaclav Prochazka, Tiago Pinto – Musa Cagiran, Mehmet Guven – Aminu Umar (Erdal Kilicarslan, 86), Papa N’Diaye, Dzon Delarge (Adrien Regattin, 63) – Pierre Webo (Raul Rusescu, 72).

Ioan Hora, accidentat, nu a jucat la Konyaspor, care a dispus cu 3-1 în deplasare de Antalyaspor. Besiktas a întrecut-o sâmbata pe Karabukspor cu 3-1, într-un meci în care la oaspeti au jucat trei români, Iasmin Latovlevici, Valerica Gaman si Cristian Tanase. Gaman a fost înlocuit la pauza cu Tanase, iar Latovlevici a fost integralist.
Bogdan Stancu a jucat 75 de minute la Genclerbirligi, tinuta în sah de Alanyaspor, 0-0.

Istanbul Basaksehir – Kasimpasa 3-1
În clasament, pe primul loc se afla Istanbul Basaksehir, cu 9 puncte, urmata de Besiktas, 7 puncte, Galatasaray, 7 puncte, Bursaspor, 6 puncte, Konyaspor, 5 puncte, Genclerbirligi, 5 puncte, Osmanlispor, 5 puncte, etc.