Reactia celor de la Reading dupa golul marcat de George Puscas cu Malta

470 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7354 RON (0.0000)
USD: 4.2654 RON (0.0000)
George Puscas

George Puscas a marcat din nou pentru România si a adus victoria tricolorilor cu Malta, scor 1-0. Atacantul traverseaza o perioada buna a carierei sale, iar în vara s-a transferat la Reading. Englezii au reactionat dupa golul marcat de jucatorul de 23 de ani la Ploiesti.

Cei de la Reading au distribuit un tweet al echipei nationale, cu golul marcat de Puscas, si s-au bucurat pentru reusita acestuia. Puscas a fost titular în ambele meciuri disputate de echipa nationala în aceste zile. Atacantul ar fi putut înscrie si cu Spania, dar mingea trimisa de el cu capul a fost salvata de pe linia portii de Kepa, în prelungirile partidei. Puscas a marcat singurul gol al tricolorilor, cu Malta, în minutul 47 al meciului. Atacantul a marcat cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Ianis Hagi.

"Ma bucur ca marchez în continuare, este foarte important pentru mine, îmi ajut echipa sa ia puncte si sper sa fac asta si de acum încolo, sa aduc victorii echipei, urmeaza meciuri si mai grele", a spus Puscas la finalul jocului cu Malta.