Remiza nocturna intre Unirea Urziceni si Rapid

2 August 2010
558 Vizualizari | 0 Comentarii
Unirea Urziceni si Rapid au incheiat la egalitate, scor 0-0, sambata seara. In ultima partida a zilei programata in etapa a 2-a din Liga I, pentru trupa lui Rony Levi fiind a treia remiza alba consecutiva in acest debut de sezon. Prima ocazie a meciului a apartinut ialomitenilor, dar sutul lui Bilasco din minutul 21 a trecut putin pe langa poarta lui Bornescu. Rapid a ratat o buna sansa in minutul 30, cand Cassio a patruns bine, pasandu-i lui Cesinha, insa reluarea acestuia a fost complet imprecisa. Cu opt minute inaintea pauzei, acelasi Bilasco a aparut la finalizare, insa reluarea sa din interiorul careului cu capul a trecut peste poarta. Saraca in faze de poarta, prima parte a dus la accidentarea a trei jucatori de baza in cele doua echipe. Paraschiv de la gazde a parasit terenul inca din minutul 11, in timp ce Marius Constantin si Cesinha de la oaspeti au iesit din joc accidentati. Prima ocazie a partii secunde a venit abia in minutul 77, cand Roman a sutat in forta din afara careului, fortandu-l pe Grigore sa respinga in fata. Cei doi jucatori s-au mai aflat fata in fata si in minutul 90, portarul vicecampioanei avand din nou castig de cauza. Dupa meci, antrenorul gazelor, Ronny Levy, era nemultumit ca a pierdut un jucator foarte important pentru returul lui Zenit. "L-am pierdut pe Paraschiv pentru meciul cu Zenit, acum avem mari probleme pentru ca nu-l avem nici pe Paduretu", a spus Levy. De partea cealalta, antrenorul Rapidului a apreciat drept echitabil rezultatul de egalitate. "A fost un meci disputat între doua echipe care au pretentii cel putin la cupele europene. Unirea a fost asezata bine în teren, este un rezultat echitabil, am avut si noi cateva situatii si ei au fost periculosi", a declarat Sumudica.

Page time :0.1188 (s) | 22 queries | Mysql time :0.013494 (s)