Repetitie finala pentru Poli

28 Februarie 2005
624 Vizualizari | 0 Comentarii
•In ultimul amical inainte de startul returului, Politehnica Iasi a invins formatia a doua, cu scorul de 7-0 •Meciul s-a disputat pe durata a doua reprize, prima de 60 minute, iar a doua de 45 minute •Antrenorul Politehnicii Iasi, Ionut Popa, a decis sa-l pastreze in lot pe argentinianul Chiesa, care va semna un angajament pana in vara •La inceputul acestei saptamani, Poli ar mai putea transfera un fundas slovac Cu o saptamana inainte de startul returului Diviziei A de fotbal, Politehnica Iasi a disputat un joc de verificare in compania formatiei a doua, pregatita de Adrian Kereszy. Partida s-a disputat pe Stadionul Constructorul, pe durata a doua reprize, prima de 60 minute si a doua de 45 minute. Echipa pregatita de Ionut Popa s-a impus cu scorul de 7-0, in fata Politehnicii II, prin golurile reusite de Bernard ('19), Miclea ('20), Onut ('40), Tinel Petre ('45), Onofras ('51), Claudiu Ionescu ('85-pen.), Palimaru ('103). Tehnicianul Ionut Popa a inceput jocul cu formatia a doua in urmatoarea formula: Arcanu - Tinel Petre, Onut, Irinel Ionescu, Toma - Bernard, Mitruc, Bogdanovici - Arhire, Onofras, Miclea. In repriza a doua, antrenorul gruparii din dealul Copoului a schimbat toata formatia, ruland astfel intreg lotul avut la dispozitie. Cum portarul Dulcianu a aparat repriza secunda in porta formatiei Poli II, singurii jucatori care nu au evoluat nici un minut in meciul disputat pe Stadionul Constructorul au fost Pacurar, care-si va relua antrenamentele abia astazi, si Bilba, care sufera de o problema cu spatele. Punctul de atractie al partidei de pe Maracana a fost argentinianul cu cetatenie italiana Chiesa, care a fost folosit de Popa doar in repriza secunda, suficient insa pentru a da o pasa de gol, pentru reusita lui Palimaru, din minutul 103. Antrenorul Politehnicii a anuntat la sfarsitul jocului ca-l va retine in lot pe Chiesa si ca mai asteapta un jucator la Iasi la inceputul acestei saptamani. "Mi-a placut cum a jucat Chiesa, mai ales pe un teren asa greu. Este un jucator cerebral si interesant, care paseaza repede si bine. Consider ca lotul a mai crescut valoric fata de turul campionatului, prin ultimele doua transferuri. Mai mult decat atat, vreau ca la inceputul acestei saptamani sa mai aducem un jucator", a declarat Ionut Popa. Din cate se pare, in vederile conducerii Politehnicii a intrat un fundas slovac, titular in echipa de tineret a Slovaciei. Imediat dupa partida de pe Stadionul Constructorul, fotbalistii ieseni au primit liber din partea antrenorului, pana astazi, cand se va intra in linie dreapta cu pregatirile pentru primul meci al returului, in deplasarea cu Rapid Bucuresti.

Page time :0.1249 (s) | 22 queries | Mysql time :0.021706 (s)