Repriza de cosmar pentru Poli II Unirea

1 Aprilie 2005
1254 Vizualizari | 0 Comentarii
•Poli II Unirea a pierdut cu scorul de 3-2 meciul din etapa a XX-a a Diviziei C de fotbal, impotriva formatiei Pambac Bacau •La pauza iesenii conduceau cu 2-0, dar au primit trei goluri in repriza a doua •In aceeasi etapa, CFR Moldova a remizat acasa, scor 0-0, cu FCM II Bacau, iar CFR Pascani a stat

Runda cu numarul douazeci din Divizia C de fotbal s-a dovedit una de cosmar pentru divizionara C Poli II Unirea, invinsa cu scorul de 3-2 pe terenul formatiei Pambac Bacau. Meciul a inceput cum nu se putea mai bine pentru jucatorii pregatiti de Adrian Kereszy, care au deschis repede scorul, in minutul 2, prin Palimaru. Un sfert de ora mai tarziu, Tincu a dublat avantajul oaspetilor si se parea ca Poli II va mai bifa o victorie in deplasare, in partea a doua a sezonului. Asta pana in minutul 40, cand fundasul dreapta iesean, Apetroaie, a fost eliminat pentru doua cartonase galbene, astfel ca mai bine de o repriza bacauanii au evoluat cu un om in plus. Ultimele 45 de minute au fost de cosmar pentru echipa lui Kereszy, care a incasat nu mai putin de trei goluri, primul din unsprezece metri, si a fost obligata sa se intoarca acasa fara nici un punct. Partida s-a disputat pe o ploaie torentiala si pe un teren plin de balti, care au influentat calitatea jocului ambelor formatii. Cum CFR Pascani a avut pauza in aceasta runda, singura reprezentanta a judetului care a jucat pe propriul teren a fost CFR Moldova, jucatorii pregatiti de Cornel Costachescu primind vizita liderului FCM II Bacau. Meciul a fost influentat de starea precara a gazonului de pe Stadionul Tepro si a consfintit la final o remiza alba, care nu ajuta pe nici una dintre cele doua echipe. Totusi, tinand cont de faptul ca au primit vizita liderului la zi, in seria intai a esalonului al treilea, feroviarii moldoveni pot fi multumiti cu un punct smuls uneia dintre formatiile favorite la promovarea in Divizia B.

Page time :0.1403 (s) | 22 queries | Mysql time :0.022169 (s)