Revenire de senzatie! Florin Andone este de neoprit în Anglia! Un nou gol pentru internationalul roman

6 Decembrie 2018
325 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6605 RON (+0.0077)
USD: 4.1120 RON (+0.0247)
Florin Andone

Florin Andone e de neoprit în Anglia. Atacantul român a marcat din nou, în meciul de pe teren propriu cu Crystal Palace.

Dupa ce runda trecuta a debutat ca titular pentru Brighton, internationalul nostru a fost rezerva de aceasta data, în partida cu echipa lui Roy Hodgson.
Golgheterul Murray a condus atacul gazdelor si a reusit chiar sa înscrie, însa s-a accidentat în minutul 35 si a fost înlocuit de Andone.

De doar câteva minute a avut nevoie vârful român pentru a marca, el punctând pentru 3-0 chiar înainte de pauza. Atacantul român a urmarit o minge degajata de un coechipier din propriul careu, a facut o cursa de 30 de metri si apoi a câstigat un duel cu un fundas advers în banda stânga.

Andone a preluat apoi spre interiorul terenului, a pastruns în careul de 16 metri, si-a mai driblat o data adversarul si l-a învins pe portarul advers cu un sut la coltul lung.

Andone a ajuns astfel la cota doua goluri în doua etape si priveste cu încredere spre viitor. În luna decembrie, cea mai aglomerata în Premier League, românul va avea multiple oportunitati sa straluceasca pentru formatia de pe Amex Stadium.