Romania a debutat cu dreptul la Campionatul Mondial

12 Aprilie 2010
598 Vizualizari | 0 Comentarii
Condusa cu 3-0 in debutul reprizei a doua, nationala de hochei pe gheata a Romaniei a intors in extremis rezultatul, invingand reprezentativa Chinei, cu 4-3, in primul meci al Campionatului Mondial, Divizia II, Grupa B de la Narva (Estonia). China a punctat prin Fu, Jiang si Chen, in minutul trei al reprizei a doua tabela aratand un neverosimil 3-0 pentru formatia asiatica. Semnalul revenirii tricolorilor a fost dat de Csaba Nagy, care a redus din diferenta in minutul patru al reprizei secunde. Celelalte goluri ale echipei Romaniei au fost marcate in repriza a treia, Ervin Moldovan, Csanad Virag si Levente Hozo punctand pentru o victorie muncita si extrem de importanta. In prima partida a zilei, Islanda a invins Noua Zeelanda, cu 3-1, doua dintre reprize terminandu-se la egalitate. Miercuri tricolorii vor intalni Noua Zeelanda, pentru ca vineri sa se dispute finala grupei si, cel mai probabil, meciul decisiv pentru calificarea in Divizia A impotriva Estoniei.

Page time :0.1295 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013100 (s)