Romania, la un singur meci de Mondiale

16 Iulie 2010
563 Vizualizari | 0 Comentarii
Romania a ajuns la cel de-al patrulea succes consecutiv în preliminariile pentru Campionatul Mondial de fotbal pe plaja. Astazi, acestia au dispus în optimi de Estonia, scor 6-2. O victorie fara emotii într-un meci în care "tricolorii" au trecut în avantaj înca din primele secunde, Maciuca marcand de la centru. Posteuca a înscris si el cateva minute mai tarziu din lovitura libera. Replica estonienilor a fost slaba, acestia tinand pasul doar pana la 3-2. "Maci" si-a completat hat-trick-ul dupa primele doua reprize. Florea a iesit si el la rampa, punctand de doua ori. Scorul final a fost 6-2, rezultat ce trimite Romania în primele 8 echipe ale Europei. Romania este acum la un singur meci de Campionatul Mondial de fotbal pe plaja. Maine se vor disputa sferturile de finala, iar victoria e echivalenta cu calificarea la turneul final.

Page time :0.1355 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019535 (s)