Romania zdrobeste Croatia la Campionatul European de tineret! Un start minunat si o repriza a doua aproape perfecta ne-au adus prima victorie - VIDEO

18 Iunie 2019
1604 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7315 RON (0.0000)
USD: 4.2103 RON (0.0000)
Romania

Romania U21 s-a impus cu scorul de 4-1 in fata reprezentativei similare a Croatiei, chiar in debutul la Campionatul European din Italia si San Marino. Un start minunat si o repriza a doua aproape perfecta ne-au adus prima victorie, una uriasa, la Euro U21.

S-au facut prea multe comparatii cu 1994. Trebuie una in premiera. Dumnezeule, cat e de cald! Soarele de iunie prajeste orice la nivel de secunde, ajunge usor si la respiratie si, in acelasi timp, lasa ochii oblici si obositi. Cu tot cu emotia, vezi greu daca prima minge, cea sutata de Puscas printre picioarele lui Posavec, trece sau nu de linia portii. Dupa fani, e gol. Dupa fotbal, nu. Dar mingea n-a fost departe.

CE START!

Si, imediat, Puscas isi ia revansa. Chiar daca din penalty. Primul VAR din istorie la un meci al Romaniei, un VAR venit parca de nicaieri, un hent al lui Filip Benkovici observat doar de arbitrajul video. Format din englezi. Multumim adversarilor de grupa!

Puski finalizeaza cu un sut in stanga lui Posavec. E minutul 11. Si aproape dubleaza imediat. Cand, de langa o aparare croata visatoare, se inalta si trimite, plouat, spre 2-0. Mingea e respinsa doar pana la Ianis. Care indeplineste previziunea. Si marcheaza in fata tatalui sau, cel care o facea cu fix 25 de ani inainte. In SUA.

PREA USOR

Cu Brekalo accidentat si iesit, pare ca nu e deloc ziua croatilor. Asa cred si ai nostri. Se relaxeaza repede si, la doar 4 minute, iau gol. Sut de la distanta al lui Vlasici, omul care a batut-o pe Real Madrid din tricoul lui TSKA Moscova. Parca, parca prea usor pentru Radu, care a atins mingea. Si putea s-o scoata. Deja 2-1 si nu e minutul 20!

Ivan, preferat in locul lui Coman, inoata pe teren. Nici Man, dincolo, nu e departe. Se fierbe. Stefan alearga cat poate, Baluta e bravissimo, Pascanu respinge si el la o faza fixa grea. Cel mai aproape de 3-1 sunt Cicaldau si Ivan. Dincolo, croatii preseaza si ei egalarea. Se face, cumva, pauza.

PUTEA FI „DUBLA”

Bara! Cum era sa dea Ianis si "dubla" azi? Cu Man faultat aproape de careul advers, Ianis executa cu bolta si, cu putina sansa, refacea diferenta de doua goluri. Dar ramanem peste ei. Si parca avem increderea aia, incredere pe care n-am avut-o niciodata, ca n-o sa avem emotii pe final.

Parjolul scade in minutul 60, soarele se ascunde dupa dealul mic - au pus muntele cu castel in partea gresita! - si Jakolis, fratele fostului stelist, ne da primele emotii din repriza a doua. Radu prinde.

MINUNEA DEBUTANTULUI

Balutaaaaaaaaaaaaaaaa! Dati copy paste „a”-ului in minte si strigati-l cat puteti voi de tare, ca-n ziar nu ocupa. Tudor, debutant azi la U21, omul meciului si pana atunci, recupereaza in marginea careului mare, e suficient de cerebral incat sa dribleze in careu si il executa puternic, cu sete, pe portar. Incredibil!

Si terminam meciul, ca niciodata, cu „ole”-uri la final. Si 4-1, gol al nou-intratului Petre in ultimul minut regulamentar. Prima noastra victorie la un Euro, cel mai tare succes de pana acum la acest Campionat.
De ce sa nu avem si generatia de auras?

LIVE TEXT

• 90' Romania U21 invinge meritat, dupa o prestatie foarte buna.
  • 90' Arbitrul fluiera finalul meciului.
  • 90' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 90' Croatia U21 are posesia.
  • 90' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 90' Repunere pentru Romania U21
  • 90' Ivan Sunjic trage spre poarta, dar sutul e mult pe langa.
  • 90' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Darius Olaru de la Romania U21 i-a pus piedica lui Luka Ivanusec
  • 90' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 90' Meciul se reia
  • 90' Arbitrul de rezerva arata minutele de prelungire: 4
  • 90' Arbitrul a oprit meciul si va urmari reluarea cu ajutorul VAR.
  • 90' Cristian Manea a dat pasa de gol.
  • 90' GOOOL! Adrian Petre inscrie!
  • 90' Pasa excelenta a lui Cristian Manea de la Romania U21.
  • 90' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 90' Ionut Radu cere mingea
  • 90' Filip Uremovic trimite o centrare.
  • 90' Adrian Petre e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 89' Robert Muric trimite in careu din lovitura libera
  • 89' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ionut Nedelcearu de la Romania U21 i-a pus piedica lui Marin Jakolis
  • 88' George Puscas paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Adrian Petre.
  • 88' Romania U21 are posesia.
  • 88' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 88' Un jucator de la Croatia U21 arunca lung de la margine, de pe partea dreapta, in careul advers.
  • 88' O lovitura libera a lui Robert Muric este blocata de portar, iar mingea revine in joc
  • 87' Dupa un fault tactic, Alexandru Cicaldau primeste galben
  • 87' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Alexandru Cicaldau de la Romania U21 i-a pus piedica lui Luka Ivanusec
  • 87' Luka Ivanusec de la Croatia U21 avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
  • 87' Croatia U21 are posesia.
  • 86' Romania U21 are posesia.
  • 86' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ivan Sunjic de la Croatia U21 i-a pus piedica lui Ianis Hagi
  • 85' Posesie: Romania U21 44%, Croatia U21 56%.
  • 85' Domagoj Bradaric de la Croatia U21 este surprins in ofsaid
  • 85' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 84' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Filip Uremovic de la Croatia U21 i-a pus piedica lui Florinel Coman
  • 84' Dennis Man paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Darius Olaru.
  • 84' Marin Jakolis de la Croatia U21 il trage in jos pe Alexandru Pascanu
  • 84' Florin Stefan de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
  • 83' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 83' Romania U21 are posesia.
  • 82' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 82' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 82' Croatia U21 are posesia.
  • 82' Romania U21 are posesia.
  • 81' Sutul lui Filip Uremovic este blocat.
  • 81' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 81' Croatia U21 are posesia.
  • 81' Dennis Man de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar portarul iese si retine.
  • 80' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ivan Sunjic de la Croatia U21 i-a pus piedica lui George Puscas
  • 80' Romania U21 pleaca pe contraatac.
  • 80' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 80' Borna Sosa trimite o centrare.
  • 80' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 80' Croatia U21 are posesia.
  • 80' Posesie: Romania U21 43%, Croatia U21 57%.
  • 80' George Puscas controleaza balonul cu mana.
  • 79' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
  • 79' Marin Jakolis revine pe teren.
  • 79' Croatia U21 are posesia.
  • 79' Meciul se reia
  • 79' Marin Jakolis este accidentat si scos de pe teren pentru ingrijiri medicale.
  • 78' Marin Jakolis este accidentat si primeste ingrijiri medicale pe teren.
  • 78' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
  • 78' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Luka Ivanusec de la Croatia U21 i-a pus piedica lui Ianis Hagi
  • 78' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 77' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
  • 77' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 77' Meciul se reia
  • 77' Alen Halilovic paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Robert Muric.
  • 75' Dennis Man este accidentat si primeste ingrijiri medicale pe teren.
  • 75' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
  • 75' Marin Jakolis de la Croatia U21 trimite in careu, dar pasa lui e interceptata de un adversar.
  • 75' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 75' Posesie: Romania U21 44%, Croatia U21 56%.
  • 74' Croatia U21 are posesia.
  • 74' Josip Posavec cere mingea
  • 74' Tudor Baluta trimite o minge lunga
  • 74' Filip Benkovic e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 74' Ianis Hagi de la Romania U21 executa un corner de pe partea stanga.
  • 74' Nikola Katic respinge in corner.
  • 73' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 73' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 73' Andrei Ivan paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Florinel Coman.
  • 72' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 72' Marin Jakolis suteaza din afara careului, dar Ionut Radu intervine.
  • 71' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 71' Croatia U21 are posesia.
  • 71' Florin Stefan de la Romania U21 centreaza imprecis
  • 70' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 70' Romania U21 are posesia.
  • 70' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 70' Croatia U21 are posesia.
  • 70' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 70' George Puscas e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 70' Alen Halilovic trimite in careu din lovitura libera
  • 69' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Florin Stefan de la Romania U21 i-a pus piedica lui Marin Jakolis
  • 69' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 68' Nikola Moro paraseste terenul de joc intr-o schimbare tactica, fiind inlocuit cu Luka Ivanusec.
  • 68' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 68' Ianis Hagi de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
  • 68' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 68' Romania U21 are posesia.
  • 66' GOOOL! Tudor Baluta marcheaza.
  • 66' Tudor Baluta trece in dribling de adversari
  • 66' Un fotbalist de la Croatia U21 face o greseala defensiva, care se putea transforma in gol
  • 66' Ianis Hagi de la Romania U21 trimite in careu, dar pasa lui e interceptata de un adversar.
  • 66' Ianis Hagi de la Romania U21 avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
  • 66' Florin Stefan de la Romania U21 incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
  • 65' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 65' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 65' Josip Posavec cere mingea
  • 65' Cristian Manea trimite o centrare.
  • 65' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 65' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Nikola Katic de la Croatia U21 i-a pus piedica lui George Puscas
  • 64' Romania U21 are posesia.
  • 64' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 60' Repunere pentru Romania U21
  • 60' Nikola Vlasic de la Croatia U21 executa un corner scurt, de pe partea stanga.
  • 60' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 60' Cristian Manea respinge in corner.
  • 60' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 60' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 60' Florin Stefan e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 60' Domagoj Bradaric trimite o centrare.
  • 60' Meciul se reia
  • 59' Jocul e oprit, arbitrul vorbeste cu jucatorii.
  • 59' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Alexandru Cicaldau de la Romania U21 i-a pus piedica lui Borna Sosa
  • 59' Repunere pentru Croatia U21
  • 59' Sutul lui Tudor Baluta de la Romania U21 trece departe de poarta
  • 59' Florin Stefan de la Romania U21 ii paseaza unui coechipier.
  • 58' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 58' Sutul lui George Puscas este blocat.
  • 58' Pasa excelenta a lui Ianis Hagi de la Romania U21.
  • 58' Romania U21 pleaca pe contraatac.
  • 58' Cristian Manea e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 58' Nikola Moro trimite o centrare.
  • 58' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 58' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 57' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 57' Romania U21 are posesia.
  • 57' Repunere pentru Croatia U21
  • 56' Ianis Hagi executa o lovitura libera spre poarta, dar mingea se duce departe de tinta
  • 56' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Filip Uremovic de la Croatia U21 i-a pus piedica lui Andrei Ivan
  • 56' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 55' Romania U21 are posesia.
  • 55' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 55' Croatia U21 are posesia.
  • 55' Posesie: Romania U21 44%, Croatia U21 56%.
  • 55' Repunere pentru Croatia U21
  • 54' Ce executie! Lovitura libera a lui Ianis Hagi loveste transversala!
  • 54' Borna Sosa de la Croatia U21 intervine periculos asupra lui Dennis Man
  • 53' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 53' Romania U21 are posesia.
  • 53' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
  • 53' Croatia U21 are posesia.
  • 52' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
  • 52' Croatia U21 are posesia.
  • 52' George Puscas suteaza bine pe poarta, dar goalkeeperul salveaza
  • 52' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 51' Romania U21 are posesia.
  • 51' Croatia U21 are posesia.
  • 51' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 51' Borna Sosa de la Croatia U21 centreaza imprecis
  • 51' Marin Jakolis de la Croatia U21 trimite in careu, dar pasa lui e interceptata de un adversar.
  • 51' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 50' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 50' Alen Halilovic de la Croatia U21 executa un corner de pe partea dreapta.
  • 50' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 50' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 49' Croatia U21 are posesia.
  • 49' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 49' Meciul se reia
  • 48' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
  • 48' Romania U21 are posesia.
  • 48' Croatia U21 are posesia.
  • 48' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce George Puscas de la Romania U21 i-a pus piedica lui Ivan Sunjic
  • 48' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
  • 47' Romania U21 are posesia.
  • 47' Repunere pentru Croatia U21
  • 47' Alexandru Cicaldau de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar coechipierul sau nu reuseste sa profite.
  • 47' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 46' Repunere pentru Romania U21
  • 46' Nikola Moro suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
  • 46' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 46' Romania U21 are posesia.
  • 46' A inceput repriza a doua.
  • 45' S-a terminat! Arbitrul fluiera sfarsitul primei reprize
  • 45' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 45' Sutul lui Andrei Ivan de la Romania U21 trece departe de poarta
  • 45' Pasa excelenta a lui Florin Stefan de la Romania U21.
  • 45' Romania U21 pleaca pe contraatac.
  • 45' Florin Stefan e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 45' Borna Sosa trimite in careu din lovitura libera
  • 45' Cristian Manea de la Romania U21 intervine periculos asupra lui Domagoj Bradaric
  • 45' George Puscas de la Romania U21 intervine periculos asupra lui Nikola Katic
  • 45' Repunere pentru Romania U21
  • 45' Nikola Katic de la Croatia U21 are o sansa de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe langa
  • 45' Alen Halilovic de la Croatia U21 executa un corner de pe partea dreapta.
  • 45' Andrei Ivan respinge in corner.
  • 45' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 45' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 45' Domagoj Bradaric de la Croatia U21 executa un corner de pe partea stanga.
  • 45' Alexandru Pascanu respinge in corner.
  • 45' Domagoj Bradaric trece in dribling de adversari
  • 45' Croatia U21 are posesia.
  • 45' Arbitrul fluiera. Florin Stefan il ataca pe Alen Halilovic de la spate si e lovitura libera.
  • 45' Florin Stefan de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
  • 45' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 45' Arbitrul de rezerva arata minutele de prelungire: 4
  • 45' Romania U21 are posesia.
  • 45' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in propria jumatate.
  • 45' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
  • 44' Filip Benkovic e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 44' Cristian Manea trimite o centrare.
  • 44' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 44' Repunere pentru Croatia U21
  • 44' Dennis Man suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
  • 44' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 44' Romania U21 are posesia.
  • 43' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Marin Jakolis de la Croatia U21 i-a pus piedica lui Ionut Nedelcearu
  • 43' Romania U21 are posesia.
  • 43' Sutul lui Domagoj Bradaric este blocat.
  • 43' Nikola Moro de la Croatia U21 executa un corner scurt, de pe partea stanga.
  • 42' Nikola Moro de la Croatia U21 incearca sa-i trimita unui coechipier in careu, dar centrarea lui e blocata de un adversar
  • 42' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 42' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 42' Repunere pentru Croatia U21
  • 41' Tudor Baluta suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
  • 41' Sutul lui Dennis Man este blocat.
  • 41' Ianis Hagi distruge apararea adversa cu o extraordinara pasa filtranta.
  • 41' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 41' Repunere pentru Romania U21
  • 41' Alen Halilovic executa o lovitura libera spre poarta, dar mingea se duce departe de tinta
  • 40' Dennis Man de la Romania U21 intervine periculos asupra lui Alen Halilovic
  • 40' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 40' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 40' Romania U21 are posesia.
  • 39' Domagoj Bradaric este penalizat pentru ca l-a impins pe Cristian Manea
  • 39' Alexandru Pascanu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 39' Alen Halilovic trimite in careu din lovitura libera
  • 38' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ianis Hagi de la Romania U21 i-a pus piedica lui Ivan Sunjic
  • 38' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 38' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 37' Croatia U21 are posesia.
  • 37' Borna Sosa de la Croatia U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
  • 37' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 37' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Ianis Hagi de la Romania U21 i-a pus piedica lui Ivan Sunjic
  • 37' Romania U21 are posesia.
  • 36' Repunere pentru Croatia U21
  • 36' Alexandru Cicaldau suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
  • 36' Andrei Ivan de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
  • 36' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 35' Adversarul da o pasa excelenta de gol, dar Ionut Radu de la Romania U21 e pe faza si blocheaza extraordinar!
  • 35' Pasa excelenta a lui Domagoj Bradaric de la Croatia U21.
  • 35' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 35' Posesie: Romania U21 46%, Croatia U21 54%.
  • 35' Ianis Hagi de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar portarul iese si retine.
  • 35' Romania U21 are posesia.
  • 34' Cristian Manea e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 34' Domagoj Bradaric de la Croatia U21 executa un corner de pe partea stanga.
  • 34' Cristian Manea respinge in corner.
  • 34' Alen Halilovic trimite in careu din lovitura libera
  • 33' Dupa un fault tactic, Alexandru Pascanu primeste galben
  • 33' Alexandru Pascanu de la Romania U21 il trage in jos pe Marin Jakolis
  • 33' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 33' Andrei Ivan de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar un adversar intercepteaza balonul.
  • 33' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 33' Romania U21 are posesia.
  • 32' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 31' Dennis Man incaseaza un galben
  • 31' Dennis Man de la Romania U21 intervine periculos asupra lui Filip Benkovic
  • 31' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 31' Croatia U21 are posesia.
  • 30' Foarte buna viziunea jocului lui Nikola Katic de la Croatia U21, care opreste un atac periculos cu o interceptie
  • 30' Florin Stefan de la Romania U21 avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
  • 30' Romania U21 pleaca pe contraatac.
  • 30' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 30' Borna Sosa trimite o centrare.
  • 30' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 30' Posesie: Romania U21 47%, Croatia U21 53%.
  • 30' Croatia U21 are posesia.
  • 29' Repunere pentru Croatia U21
  • 29' Alexandru Cicaldau de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar coechipierul sau nu reuseste sa profite.
  • 29' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 29' Romania U21 are posesia.
  • 28' Repunere pentru Romania U21
  • 28' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 27' Croatia U21 are posesia.
  • 27' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 26' Sutul lui Florin Stefan este blocat.
  • 26' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 26' Romania U21 are posesia.
  • 26' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 26' Repunere pentru Romania U21
  • 26' Nikola Moro suteaza din afara careului, dar rateaza tinta.
  • 25' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 25' Arbitrul acorda lovitura libera dupa ce Andrei Ivan de la Romania U21 i-a pus piedica lui Filip Uremovic
  • 25' Posesie: Romania U21 53%, Croatia U21 47%.
  • 25' Repunere pentru Croatia U21
  • 25' Foarte buna viziunea jocului lui Nikola Katic de la Croatia U21, care opreste un atac periculos cu o interceptie
  • 25' Ianis Hagi de la Romania U21 avanseaza rapid cu mingea incercand sa creeze pericol..
  • 24' Romania U21 pleaca pe contraatac.
  • 24' Sutul lui Ivan Sunjic este blocat.
  • 24' Marin Jakolis de la Croatia U21 ii paseaza unui coechipier.
  • 24' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 24' Croatia U21 are posesia.
  • 24' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
  • 23' Croatia U21 are posesia.
  • 23' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 22' Repunere pentru Croatia U21
  • 22' Ianis Hagi Un jucator de la Romania U21 executa lovitura libera, dar mingea nu-si atinge tinta.
  • 22' Marin Jakolis incaseaza un galben
  • 22' Interventie necugetata. Marin Jakolis il faulteaza dur pe Andrei Ivan.
  • 21' Croatia U21 are posesia.
  • 21' Romania U21 are posesia.
  • 21' Alexandru Cicaldau de la Romania U21 il trage in jos pe Nikola Vlasic
  • 21' Repunere pentru Romania U21
  • 20' Posesie: Romania U21 55%, Croatia U21 45%.
  • 20' Nikola Moro de la Croatia U21 centreaza imprecis
  • 20' Ivan Sunjic de la Croatia U21 executa un corner scurt, de pe partea dreapta.
  • 20' Ionut Radu respinge in corner mingea trimisa de Nikola Vlasic
  • 20' Croatia U21 are o sansa buna de gol.
  • 20' Alexandru Pascanu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 20' Borna Sosa trimite o centrare.
  • 20' Croatia U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 20' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 19' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 19' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in jumatatea adversa.
  • 19' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 18' GOOOL! Nikola Vlasic de la Croatia U21 inscrie cu un sut din afara careului!
  • 18' Un fotbalist de la Romania U21 face o greseala defensiva, care se putea transforma in gol
  • 17' Romania U21 are posesia.
  • 17' Ionut Radu cere mingea
  • 17' Borna Sosa trimite o centrare.
  • 17' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 17' Croatia U21 are posesia.
  • 16' Romania U21 are posesia.
  • 16' Croatia U21 are posesia.
  • 16' Nikola Katic e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 16' Cristian Manea trimite o centrare.
  • 16' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 15' Josip Brekalo s-a accidentat si e inlocuit de Domagoj Bradaric.
  • 15' Posesie: Romania U21 52%, Croatia U21 48%.
  • 14' GOOOL! Ianis Hagi recupereaza o minge si marcheaza!
  • 14' Ce aproape! Lovitura de cap a lui George Puscas este respinsa de pe linia portii
  • 14' Andrei Ivan trimite cu capul spre poarta...
  • 13' Romania U21 are posesia.
  • 13' Meciul se reia
  • 12' Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
  • 12' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea dreapta, in propria jumatate.
  • 11' GOOOL! George Puscas (Romania U21) inscrie de la penalty.
  • 10' Meciul se reia
  • 10' PENALTY! Filip Benkovic joaca balonul cu mana in interiorul careului. Filip Benkovic protesteaza vehement, dar arbitrul nu reactioneaza.
  • 10' Posesie: Romania U21 45%, Croatia U21 55%.
  • 9' Arbitrul a oprit meciul si va urmari reluarea cu ajutorul VAR.
  • 8' Sutul lui George Puscas este blocat.
  • 8' Cristian Manea trimite o centrare.
  • 8' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 7' Josip Brekalo revine pe teren.
  • 7' Romania U21 arunca de la margine, de pe partea stanga, in jumatatea adversa.
  • 7' Meciul se reia
  • 7' Josip Brekalo este accidentat si scos de pe teren pentru ingrijiri medicale.
  • 6' Josip Brekalo este accidentat si primeste ingrijiri medicale pe teren.
  • 6'
  • Jocul e oprit pentru ca un jucator e cazut pe gazon.
  • 6' Dennis Man suteaza din afara careului, dar Josip Posavec intervine.
  • 6' Romania U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 5' Romania U21 are posesia.
  • 5' Repunere pentru Romania U21
  • 5' Posesie: Romania U21 22%, Croatia U21 78%.
  • 5' Josip Brekalo de la Croatia U21 trimite putin pe langa bara! Foarte aproape!
  • 4' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 4' Ivan Sunjic e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 4' Ianis Hagi de la Romania U21 trimite o scarita in careu.
  • 4' Romania U21 are posesia.
  • 3' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 3' Croatia U21 are posesia.
  • 3' George Puscas suteaza bine pe poarta, dar goalkeeperul salveaza
  • 3' Romania U21 are o sansa buna de gol.
  • 3' Romania U21 are posesia.
  • 2' Ionut Nedelcearu e sub presiune, reuseste sa respinga
  • 2' Josip Brekalo de la Croatia U21 executa un corner de pe partea stanga.
  • 2' Ivan Sunjic isi vede un sut deviat
  • 1' Croatia U21 incearca sa creeze o faza periculoasa.
  • 1' Croatia U21 are posesia.
  • 1' Ionut Nedelcearu de la Romania U21 trimite mingea in spatele apararii adverse, dar portarul iese si retine.
  • 1' Terenul e excelent azi, iar jucatorii se bucura de suprafata buna de joc.
  • 1' O zi perfecta pentru fotbal, calda si insorita.
  • 1' Croatia U21 are lovitura de incepere, meciul a inceput.
  • 0' Arbitrul fluiera inceputul partidei.