Rugbistii au pierdut restanta cu CSM

16 Septembrie 2010
744 Vizualizari | 0 Comentarii
Rugbistii de la Poli Agro Iasi au pierdut cu 19-41 restanta din play-out, cu CSM Bucuresti, si au ratat calificarea in Superliga. Decimati de accidentari si plecari in strainatate, cu o echipa improvizata, iesenii nu au avut nici o sansa in partida cu cea mai buna grupare din play-out. CSM a condus la pauza cu 24-13 si s-a distantat in repriza a doua, pana la 41-19, scorul final. Bucurestenii au reusit patru eseuri prin Beldean, Vasile, Nitulescu si Sarbu. In plus, arbitrul partidei, Danut Frasineanu, a acordat un eseu de penalizare pentru CSM (un jucator al iesenilor a placat fara balon un jucator al CSM, care putea marca). Pentru gruparea din Agronomie au marcat jucatorii: Ignea Nicu – lovitura de pedeapsa (2), drop-gol, transformare; Cernescu Ciprian – eseu; Morosan Marian – lovitura de pedeapsa. Eseurile marcate ieri le ofera bucurestenilor punctul bonus ofensiv. Dupa acest esec, Iasul ramane pe locul trei in play-out, la un punct in spatele echipei din Cluj. Antrenorul Constantin Verives a folosit, ieri, urmatorul cincisprezece: 15. Graur Ionut, 14. Morosan Marian, 13. Manole Cristian, 12. Vacaru Mihai, 11. Cernescu Ciprian, 10. Ignea Nicu, 9. Hodoroaba Remus, 8. Pislaru Constantin (C), 7. Drusca Stefan, 6. Fanariu Andrei, 5. Simion Ionut, 4. Bisoc Marius, 3. Drusca Emanuel, 2. Taragan Constantin, 1. Bunea Vlad.

Page time :0.1435 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014272 (s)