Rugbistii ieseni au urcat pe primul loc

25 Mai 2009
657 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa de rugby Poli Agro Iasi a reusit o victorie mare, pe terenul Olimpiei Bucuresti si conduce ierarhia in a doua grupa valorica din Divizia Nationala. Jucatorii pregatiti de antrenorul Constantin Verives au inceput tare meciul de la Bucuresti si au condus cu 10-0, dupa un eseu al lui Rotaru, transformare Ignea si o lovitura de pedeapsa transformata de acelasi Ignea. Cum si gazdele au reusit sa transforme doua lovituri de pedeapsa, Poli conducea la pauza cu scorul de 10-6. Dupa pauza, Olimpia a incercat sa obstructioneze jocul si dupa prabusiri repetate ale gramezii, arbitrul Horatiu Bargaunas a dictat un eseu de penalizare pentru bucuresteni. Dupa ce Ignea a mai reusit o transformare, Poli Agro a castigat pe terenul Olimpiei Bucuresti cu scorul de 17-16 si, cu 34 de puncte, a urcat pe primul loc in ierarhia play-out-ului din Divizia Nationala. Dupa aceasta victorie, antrenorul Constantin Verives a mai primit doua vesti foarte bune. "Ma bucur ca am castigat la Olimpia, echipa pe care am dominat-o clar la toate capitolele. Dincolo de acest succes, este o onoare pentru noi ca avem doi jucatori calificati la Europeanul de rugby in 7, Vacaru si Cernescu si alti doi jucatori care au plecat in Tunisia, cu Romania A, Ignea si Stefan Drusca", a declarat antrenorul Constantin Verives. In play-out, in afara meciului de la Bucuresti, s-au mai disputat doua partide: RC Barlad - CSM Bucovina Suceava 38-8; CFR CSU M Brasov - CS Cleopatra Constanta 12-47. Etapa viitoare, sambata 30 mai, Poli va primi vizita formatiei RC Barlad.

Page time :0.2589 (s) | 22 queries | Mysql time :0.110016 (s)