News Flash:

S-a stabilit tintarul celui mai încins sezon din Liga a II-a! Programul complet al stagiunii

18 Iulie 2019
439 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.7415 RON (+0.0061)
USD: 4.2846 RON (-0.0030)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
FC PETROLUL PLOIESTI

Noul sezon al Ligii 2 va începe în primul weekend al lunii august cu un duel de traditie al fotbalului românesc. Rapid va juca pe teren propriu, în prima etapa, contra Farului,conform tintarului noului sezon, decis la sediul FRF.

Petrolul va debuta în noul sezon în Capitala, contra lui Metaloglobus, iar UTA va juca pe teren propriu împotriva Dunarii Calarasi, retrogradata din Liga 1. Universitatea Cluj va evolua pe terenul nou-promovatei CSM Resita, FC Arges va înfrunta Ripensia Timisoara într-un duel al fostelor campioane, în timp ce ASU Politehnica Timisoara va juca acasa contra lui CS Mioveni.

Când sunt programate derby-urile de traditie din Liga 2

Derby-ul istoric dintre Rapid si Petrolul are programat turul în Regie, în etapa a 12-a, pe 16 octombrie. Returul va fi la Ploiesti, pe 17 aprilie 2020. Petrolul - UTA se va juca în etapa a doua, "U" Cluj - Petrolul în runda a opta, FC Arges - Rapid în etapa a saptea, Rapid - UTA în a zecea, Rapid - "U" Cluj în etapa a 16-a, iar FC Arges - Petrolul, în etapa a 18-a. Noul sezon al Ligii 2 va debuta pe 3 august si se va încheia pe 30 mai 2020. În 2019 se vor juca si primele doua etape ale returului. Ultima etapa din acest an va fi programata pe 7 decembrie. Partea a doua a sezonului va începe pe 22 februarie 2020. Patru etape intermediare sunt programate în acest sezon, câte doua în fiecare parte a sezonului.

Programul ligii secunde

Etapa 1 - 03 august 2019

Rapid Bucuresti - SSC Farul Constanta
Concordia Chiajna - Daco-Getica Bucuresti
Turris-Oltul Turnu Magurele - Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timisoara - CS Mioveni
CSM Resita - Universitatea Cluj
Luceafarul Oradea - Sportul Snagov
FC Arges - Ripensia Timisoara
SCM Gloria Buzau - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucuresti - Petrolul Ploiesti
UTA Arad - Dunarea Calarasi

Etapa 2 - 10 august 2019

SSC Farul Constanta - Dunarea Calarasi
Petrolul Ploiesti - UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus Bucuresti
Ripensia Timisoara - SCM Gloria Buzau
Sportul Snagov - FC Arges
Universitatea Cluj - Luceafarul Oradea
CS Mioveni - CSM Resita
Pandurii Târgu Jiu - ASU Politehnica Timisoara
Daco-Getica Bucuresti - Turris-Oltul Turnu Magurele
Rapid Bucuresti - Concordia Chiajna

Etapa a 3-a - 17 august 2019

Concordia Chiajna - SSC Farul Constanta
Turris-Oltul Turnu Magurele - Rapid Bucuresti
ASU Politehnica Timisoara - Daco-Getica Bucuresti
CSM Resita - Pandurii Târgu Jiu
Luceafarul Oradea - CS Mioveni
FC Arges - Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzau - Sportul Snagov
Metaloglobus Bucuresti - Ripensia Timisoara
UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunarea Calarasi - Petrolul Ploiesti

Etapa a 4-a - 24 august 2019

SSC Farul Constanta - Petrolul Ploiesti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunarea Calarasi
Ripensia Timisoara - UTA Arad
Sportul Snagov - Metaloglobus Bucuresti
Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzau
CS Mioveni - FC Arges
Pandurii Târgu Jiu - Luceafarul Oradea
Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita
Rapid Bucuresti - ASU Politehnica Timisoara
Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Magurele

Etapa a 5-a - 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Magurele-SSC Farul Constanta
ASU Politehnica Timisoara- Concordia Chiajna
CSM Resita-Rapid Bucuresti
Luceafarul Oradea- Daco-Getica Bucuresti
FC Arges- Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzau- CS Mioveni
Metaloglobus Bucuresti- Universitatea Cluj
UTA Arad- Sportul Snagov
Dunarea Calarasi- Ripensia Timisoara
Petrolul Ploiesti- FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019

SSC Farul Constanta- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timisoara- Petrolul Ploiesti
Sportul Snagov- Dunarea Calarasi
Universitatea Cluj- UTA Arad
CS Mioveni- Metaloglobus Bucuresti
Pandurii Târgu Jiu- SCM Gloria Buzau
Daco-Getica Bucuresti- FC Arges
Rapid Bucuresti- Luceafarul Oradea
Concordia Chiajna- CSM Resita
Turris- Oltul Turnu Magurele- ASU Politehnica Timisoara

Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timisoara- SSC Farul Constanta
CSM Resita- Turris-Oltul Turnu Magurele
Luceafarul Oradea- Concordia Chiajna
FC Arges- Rapid Bucuresti
SCM Gloria Buzau- Daco-Getica Bucuresti
Metaloglobus Bucuresti- Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad- CS Mioveni
Dunarea Calarasi- Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti- Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- Ripensia Timisoara

Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanta- Ripensia Timisoara
Sportul Snagov- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj- Petrolul Ploiesti
CS Mioveni- Dunarea Calarasi
Pandurii Târgu Jiu- UTA Arad
Daco-Getica Bucuresti- Metaloglobus Bucuresti
Rapid Bucuresti- SCM Gloria Buzau
Concordia Chiajna- FC Arges
Turris-Oltul Turnu Magurele- Luceafarul Oradea
ASU Politehnica Timisoara- CSM Resita

Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019

CSM Resita- SSC Farul Constanta
Luceafarul Oradea- ASU Politehnica Timisoara
FC Arges- Turris-Oltul Turnu Magurele
SCM Gloria Buzau- Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucuresti- Rapid Bucuresti
UTA Arad- Daco-Getica Bucuresti
Dunarea Calarasi- Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploiesti- CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- Universitatea Cluj
Ripensia Timisoara- Sportul Snagov

Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanta- Sportul Snagov
Universitatea Cluj- Ripensia Timisoara
CS Mioveni- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Târgu Jiu- Petrolul Ploiesti
Daco-Getica Bucuresti- Dunarea Calarasi
Rapid Bucuresti- UTA Arad
Concordia Chiajna- Metaloglobus Bucuresti
Turris-Oltul Turnu Magurele- SCM Gloria Buzau
ASU Politehnica Timisoara- FC Arges
CSM Resita- Luceafarul Oradea

Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019

Luceafarul Oradea- SSC Farul Constanta
FC Arges- CSM Resita
SCM Gloria Buzau- ASU Politehnica Timisoara
Metaloglobus Bucuresti- Turris-Oltul Turnu Magurele
UTA Arad- Concordia Chiajna
Dunarea Calarasi- Rapid Bucuresti
Petrolul Ploiesti- Daco-Getica Bucuresti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timisoara- CS Mioveni
Sportul Snagov- Universitatea Cluj

Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019 (intermediara)

SSC Farul Constanta- Universitatea Cluj
CS Mioveni- Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu- Ripensia Timisoara
Daco-Getica Bucuresti- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucuresti- Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna- Dunarea Calarasi
Turris-Oltul Turnu Magurele- UTA Arad
ASU Politehnica Timisoara- Metaloglobus Bucuresti
CSM Resita- SCM Gloria Buzau
Luceafarul Oradea- FC Arges

Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019

FC Arges- SSC Farul Constanta
SCM Gloria Buzau- Luceafarul Oradea
Metaloglobus Bucuresti- CSM Resita
UTA Arad- ASU Politehnica Timisoara
Dunarea Calarasi- Turris-Oltul Turnu Magurele
Petrolul Ploiesti- Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- Rapid Bucuresti
Ripensia Timisoara- Daco-Getica Bucuresti
Sportul Snagov- Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj- CS Mioveni

Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanta- CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu- Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucuresti- Sportul Snagov
Rapid Bucuresti- Ripensia Timisoara
Concordia Chiajna- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Magurele- Petrolul Ploiesti
ASU Politehnica Timisoara- Dunarea Calarasi
CSM Resita- UTA Arad
Luceafarul Oradea- Metaloglobus Bucuresti
FC Arges- SCM Gloria Buzau

Etapa a 15-a - 2 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzau- SSC Farul Constanta
Metaloglobus Bucuresti- FC Arges
UTA Arad- Luceafarul Oradea
Dunarea Calarasi- CSM Resita
Petrolul Ploiesti- ASU Politehnica Timisoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- Turris-Oltul Turnu Magurele
Ripensia Timisoara- Concordia Chiajna
Sportul Snagov- Rapid Bucuresti
Universitatea Cluj- Daco-Getica Bucuresti
CS Mioveni- Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta- Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucuresti- CS Mioveni
Rapid Bucuresti- Universitatea Cluj
Concordia Chiajna- Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Magurele- Ripensia Timisoara
ASU Politehnica Timisoara- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Resita- Petrolul Ploiesti
Luceafarul Oradea- Dunarea Calarasi
FC Arges- UTA Arad
SCM Gloria Buzau- Metaloglobus Bucuresti

Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019 (intermediara)

Metaloglobus Bucuresti- SSC Farul Constanta
UTA Arad- SCM Gloria Buzau
Dunarea Calarasi- FC Arges
Petrolul Ploiesti- Luceafarul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- CSM Resita
Ripensia Timisoara- ASU Politehnica Timisoara
Sportul Snagov- Turris-Oltul Turnu Magurele
Universitatea Cluj- Concordia Chiajna
CS Mioveni- Rapid Bucuresti
Pandurii Târgu Jiu- Daco-Getica Bucuresti

Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanta- Daco-Getica Bucuresti
Rapid Bucuresti- Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna- CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Magurele- Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timisoara- Sportul Snagov
CSM Resita- Ripensia Timisoara
Luceafarul Oradea- FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Arges- Petrolul Ploiesti
SCM Gloria Buzau- Dunarea Calarasi
Metaloglobus Bucuresti- UTA Arad

Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019

UTA Arad- SSC Farul Constanta
Dunarea Calarasi- Metaloglobus Bucuresti
Petrolul Ploiesti- SCM Gloria Buzau
FK Csikszereda Miercurea Ciuc- FC Arges
Ripensia Timisoara- Luceafarul Oradea
Sportul Snagov- CSM Resita
Universitatea Cluj- ASU Politehnica Timisoara
CS Mioveni-Turris- Oltul Turnu Magurele
Pandurii Târgu Jiu- Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucuresti- Rapid Bucuresti

Datele etapelor din retur

Etapa a 20-a - 30 noiembrie 2019
Etapa a 21-a - 07 decembrie 2019
Etapa a 22-a - 22 februarie 2020
Etapa a 23-a - 29 februarie 2020
Etapa a 24-a - 07 martie 2020
Etapa a 25-a - 14 martie 2020
Etapa a 26-a - 21 martie 2020
Etapa a 27-a - 29 martie 2020
Etapa a 28-a - 04 aprilie 2020
Etapa a 29-a - 08 aprilie 2020 (intermediara)
Etapa a 30-a - 11 aprilie 2020
Etapa a 31-a - 17 aprilie 2020
Etapa a 32-a - 25 aprilie 2020
Etapa a 33-a - 02 mai 2020
Etapa a 34-a - 09 mai 2020
Etapa a 35-a - 13 mai 2020 (intermediara)
Etapa a 36-a - 16 mai 2020
Etapa a 37-a - 23 mai 2020
Etapa a 38-a - 30 mai 2020

Noul sezon din liga secunda va fi transmis in direct de Digi Sport, Telekom Sport si Look TV.

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.

frf petrolul csm resita fc arges
Distribuie:  

Realitatea.net

RomaniaTV.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2019 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1432 (s) | 21 queries | Mysql time :0.018614 (s)