Sabau a debutat cu o victorie la Targu Mures

13 Septembrie 2010
688 Vizualizari | 0 Comentarii
Dorit in vara si pe banca tehnica a Politehnicii Iasi, antrenorul Ioan Ovidiu Sabau a debutat cu dreptul la FCM Targu Mures. Muresenii au castigat partida de pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, scor 1-0, singurul gol al meciului fiind marcat de Florin Dan, in prima repriza. Gazul a ramas in inferioritate in ultimele minute, dupa ce Parvulescu a fost eliminat. Desi gazarii au inceput mai bine intalnirea, reusind cateva faze periculoase la poarta lui Stetca, prin golgheterul Eric de Oliveira, muresenii au revenit treptat in joc si au echilibrat situatia la mijlocul terenului. Gheata s-a spart in minutul 27, cand Florin Dan a executat o lovitura libera din banda stanga, de la peste 30 de metri, centrarea puternica a fost deviata nefericit de zidul mediesenilor si Razvan Plesca a fost surprins pe alta traiectorie, mingea intrand in plasa la coltul lung. Gazdele au mai ratat cateva ocazii pana la pauza, iar de la vestiare, mediesenii au intrat mult mai decisi. Totusi, Gazul nu a reusit sa egaleze pana la final, iar nervii au scapat de sub control in ultimele minute. Parvulescu a fost eliminat pentru ca si-a lovit adversarul, dupa ce a fost faultat de Vasilache. Pentru secunde bune, jucatorii celor doua echipe s-au imbrancit si au fost pe punctul de a se lua la bataie, situatia fiind calmata de alte cartonase galbene acordate de arbitru.

Page time :0.1401 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014388 (s)