Sara Carbonero e secretul lui Casillas

6 Iulie 2010
1595 Vizualizari | 0 Comentarii
Casillas a probat iar de ce i se spune San Iker. In timpul "sfertului" cu Paraguay (1-0), portarul spaniol a avut cîteva interventii salutare, una chiar cruciala, într-un moment foarte important. In minutul 59, la 0-0, sud-americanii au avut penalty, cînd Pique l-a tinut pe Oscar Cardozo. Tot cel faultat a executat, dar jucatorul Realului a prins sigur. A parut ca stie exact unde va veni mingea, si chiar asa era. Insusi Casillas a explicat secretul: "Pepe Reina mi-a zis cum bate Cardozo. A avut perfecta dreptate. Datorita lui am aparat penaltyul, îi dedic victoria. Este un fenomen". De unde îl cunoastea Reina atît de bine pe Cardozo? De la meciul lui Liverpool cu Benfica din "sferturile" Europa League 2009-2010. Mai precis, din turul de la Lisabona. Atunci, portughezii s-au impus cu 2-1 prin doua penaltyuri trase de paraguayan. Prima data - coincidenta, tot în minutul 59 - a sutat în stînga, tare si plasat, Reina neputînd para, desi ghicise coltul. A doua oara, spaniolul a ales partea opusa, însa Oscar a executat tot în stînga. Tot acolo a trimis si cînd s-a aflat fata în fata cu Casillas, dar Iker avea lectia învatata. Si a trecut examenul printr-o parada decisiva la calificarea campioanei Europei în semifinale.

Felicitat în direct de Sara

Casillas a avut parte de cel mai dulce moment al partidei de la Durban. Imediat dupa fluierul final, de portarul spaniol s-a apropiat jurnalista sportiva Sara Carbonero, nimeni alta decît prietena sa, care l-a felicitat în direct la TV pentru penaltyul aparat si pentru calificare, sarutîndu-l protocolar pe ambii obraji. Jucatorul a parut un pic stînjenit de situatie, nu si trimisa postului Telecinco, careia îi venea sa-l manînce din priviri. Dupa primul meci de la CM, pierdut de Spania în fata Elvetiei (0-1), Sara a fost acuzata de presa ca i-a distras atentia lui Casillas stînd în spatele portii lui, de unde a oferit informatii live. In ciuda atacurilor, ea a continuat sa procedeze la fel, iar urmarea a aratat ca nu-l tulbura deloc pe Iker. Cel putin nu în timpul jocurilor.

Si totusi, Larissa se dezbraca

Larissa Riquelme nu se tine de cuvînt. Superba actrita si model paraguayan, cea mai mediatizata suportera de la Mondial, promisese ca "voi defila goala prin Piata Democratiei din Asuncion daca vom ajunge în semifinale". "Nationala" Paraguayului s-a oprit însa în "sferturi". Larissa (25 de ani) a plîns de suparare, totusi a promis un moment de striptease. Ea a explicat: "Ma voi dezbraca. Va fi un premiu pentru toti jucatorii si pentru ca tot poporul paraguayan sa se bucure de efortul lor, fiindca au dat totul pe teren". Larissa, care si-a gasit si sponsor, scris pe piept, nu e singura. Cum a scris "Diario Popular", si alte modele din Paraguay au promis ca se vor dezbraca pentru a-i omagia pe jucatorii lui Gerardo Martino.

Page time :0.1407 (s) | 22 queries | Mysql time :0.028005 (s)