News Flash:

Sarbatorile Iasului: Programul de duminica

11 Octombrie 2008
919 Vizualizari | 0 Comentarii
Afisat la 13:39

00.00 - 24.00: Parcarea Teatrului National - "Corturi pentru pelerini"

7.00 - 09.30: Catedrala Mitropolitana - Miezonoptica, Acatistul Mantuitorului si Ceasurile

08.00 - 19.00: strada Lapusneanu - "Arta in strada!" - expozitii de pictura

09.00: Satul de vacanta Parcovaci - Cupa Iasului - concurs de orientare

09.00: Palatul Copiilor - sector Saulescu; Cupa Iasului - concurs judetean de sah

09.30 - 12.30: Catedrala Mitropolitana - Sfanta Liturghie

09.00 - 16.00 - Piata Natiunii, in fata la U.M.F. - Festivalul zmeelor

10.00 - 18.00: Galeriile "Al. Lapusneanu" - Expozitia de grup Dialog

10.00 - 19.00: Str. Lapusneanu - Targul Colectionarilor

10.00 - 12.00: Parcul Copou - Sarbatoare in cartierul Copou - muzica de fanfara

10.00 - 18.00: Sala Coloanelor - Facultatea de Teologie Ortodoxa; Expozitie de Biblii si Liturghiere vechi

10.00 - 14.00: Scoala "Al. Vlahuta" - "De la inima la inima" - activitati de colectare si distribuire de alimente si imbracaminte

10.00 - 14.00: Ateneul Tatarasi - Expozitie de fotografie "Iasul de ieri...Iasul de astazi"

10.00 - 23.00: str. Costache Negri, Hala Centrala, str. Palat, Splai Bahlui - Targul de Toamna

10.00 - 23.00: Esplanada Halei Centrale - Sarbatoarea Vinului

10.00 - 18.00: Teatrul Luceafarul - Expozitie de arta plastica

10.00: Poligonul de tir cu arcul - Cupa Iasului la tir cu arcul

10.00 - 19.00: esplanada Palatului Culturii - Targul Mesterilor Populari

11.00 - 15.00: Piata Unirii - 600 de ganduri pentru Iasi

ora 12.00 - 18.00: Baza sportiva USAMV Iasi - Cupa Toamnei - competitie interuniversitara la fotbal

13.00: Esplanada Teatrului National - Teatru social - Poveste din cartierul Alexandru cel Bun

15.00: Palatul Copiilor - sector Saulescu; Cupa Moldovei - concurs interjudetean de telegrafie viteza

16.00 - 20.00: Catedrala Mitropolitana - Slujba de priveghere in cinstea Aducerii moastelor Sf. Apostol Andrei la Iasi
Organizator: Mitropolia Moldovei si Bucovinei

16.00: Ateneul Tatarasi - Spectacol de dans sportiv prezentat de Clubul Vogue Dance

16.00 - 20.00: Stadion - "IA SI marcheaza" - campionat de minifotbal intre institutii publice

16.00 - 19.00: Primarie - Str. Lapusneanu - Parcul Copou - Alaiul Domnesc - sceneta "Atestarea orasului Iasi", circul Globus, spectacol "Gladius Dei"

16.30: Casa de Cultura a Municipiului Iasi - Spectacolul de teatru "Vasilache si Marioara" sustinut de trupa Excelsior

17.00: WTC - Salonul Municipal ARTIS 2008

17.00 - 20.00: Esplanada Mimoza - Sarbatoare in cartierul Pacurari - spectacol pentru copii, muzica populara, concert si foc de artificii

18.00: Ateneul Tatarasi - Spectacol de muzicã prezentat de clubul de muzicã al Palatului Copiilor

19.00 - 20.30: Str. Crisan, Str. Sf. Andrei, Bis. Sf. Nicolae Domnesc, B-dul. Stefan cel Mare si Sfant - Pelerinajul "Calea Sfintilor" - scoaterea in procesiune a Sf. Moaste a Cuvioasei Parascheva si a moastelor Sf. Ierarh Nifon

19.00-21.00: strada Lapusneanu - Proiectie de muzica clasica

19.00 - 21.30: Piata Unirii - Piata distractiei - editia medievala

20.30: Piata Unirii / Parcul Expozitiei / Parcare Iulius Mall - Caravana TIFF - proiectii de film in aer liber

22.00 - 04.00: Str. Crisan - Ceaiul Pelerinilor
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1403 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019543 (s)

loading...