Schimbari de ultim moment in Divizia Judeteana

5 Octombrie 2004
661 Vizualizari | 0 Comentarii
In campionatul judetean de fotbal, echipa din Mosna s-a retras, dupa disputarea primelor cinci etape, locul acesteia fiind luat de FC Iris, club care a debutat in acest esalon cu o victorie. In partida disputata impotriva jucatorilor de la Fulgerul Tibanesti, elevii antrenorului Emanuel Lungu au castigat cu scorul de 4-1, prin golurile inscrise de Filip, in minutele 21 si 63, Anita, in minutul 57, si Arvinte, in minutul 70. De altfel, Filip a fost cel mai bun jucator al partidei, nu doar prin faptul ca a inscris doua goluri, ci si pentru ca a dovedit reale calitati, chiar si la nivelul acestui esalon. Antrenorul Lungu a trimis in teren urmatorul unsprezece: Corduneanu, Luiuz, Niculescu, Manolache, Cojocaru, Arvinte, Duchiman, Serbanoiu, Filip, Todirita, Anica. Au mai jucat dupa pauza Turnea, Ciobanu, Crasmaroiu, Asofiei. Formatia Iris Iasi va prelua numarul de puncte pe care le avea formatia din Mosna, adica zero puncte. In Divizia Judeteana, pe primul loc se situeaza formatia din Ciurea, Fulgerul Tibanesti fiind clasata inaintea etapei a sasea pe locul trei. Obiectivul gruparii patronate de Costel State este promovarea in urmatoarele doua sezoane pana la nivelul Diviziei C de fotbal.