Actualitate

SCOR FINAL in Copou: 1-1. Iesenii urca pe loc de play-off, insa asteapta si pasul gresit al muresenilor – GALERIE FOTO

Publicat: 20 feb. 2016
CSMS Iasi are un moral excelent dupa succesul de la Ovidiu, etapa trecuta, 2-1 cu Viitorul Constanta. Azi intalneste o echipa schimbata in mare parte dupa campania de achizitii de iarna, respectiv ACS Poli.
CSMS Iasi are o serie de 4 meciuri fara infrangere acasa, castigand 3 dintre ele. ACS Poli n-a castigat nici un meci in deplasare.
Echipele de start:
CSMS: Grahovac Voicu, Mihalache, Ciuca, Tiganasu Viveiros, V. Gheorghe, Enescu, Bole Golubovici, Cristea

ACS Poli: Strauss Belu, Scutaru, Melinte, D. Popescu Llorente, Torres, Hernandez, Zicu – O. Popescu, Barbut.

1′ S-a dat startul meciului.
5′ Cap Nuno Viveiros dar balonul trece pe langa poarta.
9′ Nuno Viveiros (Poli Iasi) trimite pe langa poarta.
16′ Madalin Marius Ciuca trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Emil Alexandrescu.
19′ Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
20′ Poli Iasi avanseaza in atac si Vasile Gheorghe reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
22′ Andrei Enescu (Poli Iasi) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.
24′ Pozitie excelenta pentru Vasile Gheorghe, insa finalizarea lasa de dorit.
26′ Nuno Viveiros e semnalizat in ofsaid de catre Sebastian Coltescu.
27′ Galben pentru Alexandru Tiganasu (Poli Iasi).
27′ Manu (FC Timisoara) este avertizat de arbitru.
36′ Madalin Marius Ciuca trimite cu capul, insa pe langa poarta.
38′ FC Timisoara ataca si Cristian Barbut are o ocazie mare de a inscrie. Mingea loveste bara!
40′ Cristian Barbut (FC Timisoara) suteaza, dar rateaza tinta.
45′ Arbitrul fluiera finalul primei parti, echipele se retrag la vestiare.

46′ A inceput repriza a doua.
54′ Poli Iasi in atac, Andrei Cristea trage, dar scorul ramane acelasi.
54′ Osfaid la Lukacs Bole (Poli Iasi).
63′ Centrare periculoasa in fata portii pentru Poli Iasi. Cristea nu reuseste sa ajunga la balon
67′ Suteaza Vasile Gheorghe, dar nu nimereste poarta.
69′ Lovitura de cap a lui Madalin Marius Ciuca nu prinde cadrul portii pentru Poli Iasi.

71′ Gomo Onduku ii ia locul lui Nuno Viveiros.
73′ Arbitrul Sebastian Coltescu a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Lukacs Bole.
74′ Galben pentru Claudiu Belu.
75′ Goooool!Poli Iasi face 1-0 datorita golului marcat de Andrei Cristea!
77′ Andrei Cristea (Poli Iasi) a fost avertizat de catre arbitrul Sebastian Coltescu cu primul cartonas galben.
78′ Gol! Ovidiu Popescu egaleaza, 1-1!

82′ Trage Bojan Golubovic dar balonul trece pe langa poarta.
84′ Alexandru Tiganasu (Poli Iasi) trimite la poarta, fara rezultat insa.
85′ Dubla parada spectaculoasa a lui Grahovac. Portarul iesean salveaza echipa de la un gol ca si facut.
86′ Sutul lui Alexandru Tiganasu nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.
90′ Bojan Golubovic trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Poli Iasi.
90’+1 Vor fi 5 minute de prelungire.
90′ + 6 FLUIER FINAL! S-a terminat 1-1!