Selby a inceput cu stil Mastersul de la Wembley

12 Ianuarie 2010
966 Vizualizari | 0 Comentarii
Mark Selby
Debut cum nu se poate mai bun pentru Mark Selby la editia din acest sezon a Mastersului gazduit de Wembley Arena. Castigator in 2008, jucatorul originar din Leicester l-a invins in prima partida a turneului pe chinezul Ding Junhui, cu 6-1. Selby a controlat autoritar meciului, conducand cu 4-0 dupa prima repriza si cu 5-0 la revenirea in arena. Campion al Regatului Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord in luna decembrie la Telford, chinezul Ding Junhui nu a avut replica la jocul "Bufonului din Leicester", fiind doar o palida umbra a finalistului din 2007 de la Masters.

Intr-o alta partida, Mark King l-a invins pe Jimmy White, cu 6-2, obtinand astfel calificarea in optimi, pentru ca Peter Ebdon sa treaca cu acelasi scor de Marco Fu, englezul avansand in sferturi.