Simona Halep, ca acasă la Madrid! Prima reacție a sportivei după victoria cu Saisai Zheng!

Publicat: 04 mai 2021
Simona Halep ca acasă la Madrid Prima reacție a sportivei după victoria cu Saisai Zheng
Simona Halep a reușit o nouă victorie în turneul de la Madrid

Simona Halep a acces în turul al treilea al turneului WTA de la Madrid, datorită victoriei cu Saisai Zheng, 6-0, 6-4.
La finalul partidei care a durat o oră și 20 de minute, Simona Halep a transmis că a reușit un nou meci bun, însă a recunoscut că sportiva din China i-a pus ceva mai multe probleme în setul secund, așa cum, de altfel, s-a întâmplat și în turul întâi, în partida cu Sara Sorribes Tormo, câștigată 6-0, 7-5.

Simona Halep, prima reacție după Saisai Zheng de la Madrid

„A fost un meci foarte bun, asemănător celui din primul tur. Ea a jucat foarte bine în setul doi, dar sunt bucuroasă că am reușit să câștig. Mă simt ca acasă aici. E mereu o plăcere să revin aici, la Madrid, mă bucur să fiu aici, am oameni extraordinari lângă mine”, a declarat Simona Halep, la interviul acordat pe teren.

În turul al treilea al competiției de categorie WTA 1000 de la Madrid, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei duelului Elise Mertens (16 WTA) – Elena Rybakina (22 WTA).