Slovenia a invins Algeria si conduce in Grupa C

12 Iunie 2010
558 Vizualizari | 0 Comentarii
Prezenta la doar al doilea turneul final din istorie, Slovenia a obtinut primul succes la marea intalnire a fotbalului mondial, invingand Algeria, cu 1-0 (0-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Koren cu zece minute inaintea finalului, portarul algerian Chaouchi avand faza pe constiinta dupa ce a gafat impardonabil. Algerienii au evoluat in inferioritate numerica incepand cu minutul 73, Ghezzal fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene. Puse oarecum in incurcatura de remiza dintre favoritele Anglia si Statele Unite, echipele Algeriei si Sloveniei au inceput mai mult decat prudent partida de la Polokwane. Un fotbal sarac in faze de poarta, cu multe stangacii in exprimare si doua echipe care au lasat impresia in multe momente ca nu-si merita locul la turneul final, tinand cont de formatiile pe care le-au lasat acasa.

Page time :0.1301 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020063 (s)