Sorana Cirstea, eliminata in sferturi la Istanbul

31 Iulie 2010
758 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa doua victorii la rand in minimum de seturi, Sorana Cirstea a fost invinsa in sferturile de finala ale turneului de la Istanbul, Turcia, dotat cu premii totale in valoare de 220 de mii dolari. Ajunsa doar pentru a doua oara anul acesta in sferturile de finala ale unui turneu WTA, Sorana Cirstea a cedat, ieri, cu 4-6,2-6, in fata rusoaicei Anastasia Pavlyuchenkova, a treia favorita a concursului din capitala Turciei. Fata de meciul de joi, Sorana a inceput bine partida, conducand cu 2-0, insa a fost egalata de adversara sa. De la 3-3 au urmat trei break-uri, doua dintre acestea fiind realizate de Pavlyuchenkova, care a inchis la patru primul act. Rusoaica a realizat primul break al mansei secunde, dar Cirstea si-a recuperat imediat serviciul pierdut si a egalat la doi. In game-ul al cincilea, romanca si-a cedat iar serviciul si din acel moment nu i-a mai iesit nimic, pierzand setul cu 2-6. Pentru calificarea in sferturile de finala, Sorana va fi rasplatita cu 70 de puncte WTA si cu 5.340 de dolari. Ea va juca saptamana viitoare la turneul WTA de la Copenhaga, Danemarca.

Page time :0.1511 (s) | 24 queries | Mysql time :0.040557 (s)