Spectacol la Brasov in Sepsi - CS U Craiova, 2-3! Meci peste nivelul Ligii 1

19 Septembrie 2017
221 Vizualizari | 0 Comentarii
Sepsi CS U Craiova
CS U Craiova a castigat un meci extrem de important pe terenul celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe, scor 3-2. Partida a fost una foarte dificila pentru oaspeti, care au condus de fiecare data cu 1-0 si 2-1, dar s-au vazut egalati. Echipa lui Mangia a castigat pana la urma gratie reusitei lui Bancu din minutul 80.

Burlacu a deschis scorul pentru Craiova in minutul 19, cand a fost deschis excelent de Mitrita, unul dintre cei mai buni oameni ai partidei, si a tras cu sange rece la coltul lung. Hadnagy a egalat in minutul 60, din ofsaid, apoi Gustavo a readus-o pe Craiova in avantaj in minutul 68.

Doar doua minute a durat avantajul oltenilor: Astafei a surprins defensiva oaspete si a egalat. Bancu a adus victoria lui CS U, care urca pe locul 2, cu 22 de puncte. Sepsi ramane pe 11, cu 10 puncte.

Page time :0.1342 (s) | 22 queries | Mysql time :0.015068 (s)