Sportul este noul lider al Ligii I

Publicat: 28 iul. 2011
1

Sportul Studentesc a terminat la egalitate partida de pe teren propriu cu Ceahlaul Piatra Neamt, scor 1-1, si cel putin pana maine este noul lider al Ligii I de fotbal. Scorul a fost deschis de Curelea, egalarea venind din devierea lui Gafita, ambele goluri fiind inscrise in repriza a doua.
Cele doua echipe s-au anulat reciproc în prima parte a partidei, ambele ratand cate o ocazie importanta. Gafita putea aduce Ceahlaul în avantaj, dar reluarea sa cu capul din patru metri a trecut pe langa, în timp ce Curelea a reluat în bara din întoarcere. „Studentii” au dat lovitura în actul secund, Curelea profitand în minutul 63 de o neîntelegere în aparare. A venit, însa, si minutul 75, cand Dumitras a sutat paralel cu poarta, dar mingea l-a lovit pe Gafita si a ricosat ca la biliard în poarta lui Ormenisan.