Sportul si Branestiul au remizat in Regie

13 Septembrie 2010
800 Vizualizari | 0 Comentarii
Sportul si Victoria Branesti au continuat, sambata, razboiul inceput in urma cu un an, cand cele doua echipe au luptat pentru promovarea in Liga I. Pana la urma, ambele grupari au intrat in elita, iar sambata, in Regie, disputa s-a incheiat nedecis, scor 2-2. In minutul 10, Sportul conducea cu 2-0, dar echipa lui Ilie Stan a avut puterea sa revina pana la final. Tibi Balan a marcat in primul minut, Varga a majorat diferenta din penalty, tot de la 11 metri reusind Olariu sa reduca din diferenta. Scorul final a fost stabilit prin reusita lui Dorinel Popa, din ultimele minute. La primul meci al lui Viorel Moldovan pe banca Sportului, studentii au reusit sa stabileasca un nou record, cel putin in acest an, marcand cel mai rapid gol, inainte de secunda 30 a meciului. Florin Maxim a centrat perfect din lateral la Tibi Balan, iar acesta n-a ratat tinta din careu. Nu era nici minutul 10 al intalnirii si Sportul conducea deja cu 2-0, dupa ce Dacian Varga a transformat, cu siguranta, un penalty acordat de Marius Avram, in urma unui fault al lui Iacob asupra lui Tibi Balan in careu. Oaspetii au revenit, insa, pe tabela, in minutul 20, tot dintr-un penalty, la un fault al lui Patrascu la Olariu. Tot Olariu a executat si s-a facut 1-2. Din acel moment, Sportul a cedat teren, treptat, permitand Victoriei sa urce tot mai amenintator in ofensiva si sa domine jocul la mijlocul terenului. Cu aproape zece minute inainte de finalul timpului regulamentar de joc, Dorin Popa a restabilit egalitatea pe tabela, in urma unei faze fixe. Olariu a executat scurt o indirecta pana la Popa, al carui sut langa bara nu a putut fi scos de Niculescu.

Page time :0.1253 (s) | 22 queries | Mysql time :0.011823 (s)