Steaua Bucuresti a castigat Cupa Romaniei la handbal masculin

16 Mai 2009
562 Vizualizari | 0 Comentarii
Afisat la 18:25

Echipa de handbal masculin Steaua Bucuresti a castigat astazi, la Sibiu, Cupa Romaniei, dupa ce a invins in finala formatia UCM Resita, cu scorul de 29-27 (15-15), urmand a evolua sezonul viitor in Cupa Cupelor.

Partida a debutat echilibrat, cele doua echipe fiind destul de precaute. UCM a reusit sa se detaseze, pe fondul jocului bun al interului Butulja si interventiilor portarului Damjanovici (3-6, min. 10). Stelistii s-au apropiat la 7-8 (min. 18), minut care a fost "fatal" pentru pivotul Marius Novanc, eliminat direct cu cartonas rosu, pentru injurii la adresa arbitrilor Plesa-Pripas. Pivotul stelist a fost trimis in tribuna, fiind impins de antrenorul sau, Rudici, care incerca sa-l calmeze cu disperare. Desi evolua cu doar patru jucatori, Steaua a reusit sa egaleze si sa preia conducerea, 10-9 (min. 21) si 12-9 (min. 23). Dupa alte patru minute, tabela inregistra egalitatea din nou, 12-12, stelistii platind tribut eliminarilor numeroase. La pauza: 15-15.
Sursa: Mediafax

Page time :0.2862 (s) | 24 queries | Mysql time :0.173345 (s)