Steaua nu poate trece de FC Vaslui

27 Februarie 2009
722 Vizualizari | 0 Comentarii
Bogdan Stancu
Steaua a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), partida disputata impotriva echipei FC Vaslui, in etapa a XVIII-a a Ligii I, prima a returului. Golul echipei din Bulevardul Ghencea a fost marcat de Bogdan Stancu `27. Pentru echipa oaspete a punctat Wesley, in minutul 7.

Echipa "ros-albastra" a ramas in inferioritate numerica in minutul 85, dupa ce mijlocasul columbian Toja a primit rosu, pentru cumul de cartonase galbene. Partida a fost arbitrata de Ovidiu Hategan (centru), Aurel Onita si Ionel Popa (asistenti), Robert Dumitru (rezerva), in timp ce observatori au fost delegati Alexandru Valentin si Aron Huzu. La partida de pe stadionul Steaua au asistat aproximativ 15. 000 de spectatori, intre care s-au aflat si 100 de fani ai oaspetilor. La meci au fost prezenti Victor Becali, Victor Piturca, Adrian Porumboiu, Viorel Paunescu, Ilie Nastase, Razvan Lucescu si Dumitru Dragomir. Inainte de inceperea meciului, intrarea spectatorilor in stadion a fost ingreunata de blocarea sistemului de acces in arena. Pe parcursul meciului fanii stelisti au afisat mai multe bannere cu mesajele: "Nu-mi pare rau ca am pierdut atatea ani in peluza cu ai mei, imi pare bine ca nu mi-am vandut sufletul pe bani tai", "Cu valize si dosare penale, ne-ai patat istoria impunatoare", " Un cioban ce se crede dictator, un argat cu iz de tradator". Galeria a scandat pe parcursul meciului trivialitati atat la adresa finantatorului FC Steaua, Gigi Becali, cat si la adresa presedintelui Valeriu Argaseala. Fanii i-au cerut lui Becali sa vanda clubul si sa plece de la gruparea din Bulevardul Ghencea. De asemenea, galeria stelista a afisat un banner cu mesajul "Pieri din Ghencea satana" si un desen care infatisa chipul diavolului. Fanii au aprins torte care ieseau prin desenul respectiv, iar apoi le-au aruncat in apropiere de gazon.

Page time :0.1428 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018947 (s)