Steaua respira!

8 Aprilie 2010
1797 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua a jucat solid la Bistrita unde a castigat meritat cu 2-1, dupa golurile reusite de Arman Karamian si Bogdan Stancu. Bistritenii au egalat imediat dupa pauza prin Moraes, insa imediat stelistii au trecut in avantaj printr-o reusita a lui Bogdan Stancu. Astfel, Steaua egaleaza liderul si face un pas important pentru castigarea titlului prin victoria de la Bistrita. Cu o multime de accidentari in lot, Stoichita a fost nevoit sa improvizeze la Bistrita si l-a trimis mijlocas la inchidere pe polonezul Pawel Golanski, care a avut rolul sa blocheze atacurile adverse. Dupa un inceput bun al bistritenilor, Arman Karamian a reusit primul sau gol in tricoul ros-albastru, printr-un sut la coltul lung, la capatul unei pase de exceptie a lui Bogdan Stancu. Repriza a doua a inceput furtunos, printr-un gol reusit de super-brazilianul Moraes in minutul 50, cu o lovitura de cap, insa Steaua a egalat cu viteza luminii. Imediat la reluare, Tanase l-a deschis excelent in banda dreapta pe Banel Nicolita, acesta a centrat perfect in fata portii, iar Bogdan Stancu a pus latul pentru golul de 2-1. Dupa acest rezultat, Steaua a acumulat 49 de puncte si a egalat liderul CFR Cluj, care astazi va juca la Iasi. Celelalte candidate la titlu care au jucat ieri s-au impiedicat si au facut pasi gresiti in lupta pentru campionat. Timisoara a facut doar egal acasa, 0-0, cu Inter Curtea de Arges, la primul meci in tricoul banatenilor al lui Razvan Cocis. Meciul a fost unul foarte slab, timisorenii fiind de nerecunoscut in fata unui adversar care s-a inchis bine. Nici FC Vaslui nu a reusit sa recupereze din diferenta fata de CFR Cluj si a facut doar un egal, 0-0, pe terenul Astrei Ploiesti. Trupa lui Lacatus a facut un nou meci slab, motiv pentru finantatorul Adrian Porumboiu sa spuna dupa joc: "Am fost penibili, nu puteam emite mai multe pretentii. Daca te iei dupa scor, dupa rezultat, ai spune ca am pierdut doua puncte, dar dupa joc, va spun sincer ca nu puteam mai mult". Nici Unirea Urziceni nu a reusit mai mult in etapa 26. Ialomitenii au pierdut doua puncte uriase, terminand la egalitate, scor 1-1, acasa cu Gaz Metan Medias, prin reusitele lui Bilasco, respectiv Dudita. In fine, tot ieri, Universitatea Craiova a pierdut partida disputata in deplasare la Alba Iulia, Unirea impunandu-se cu 2-0, ambele goluri fiind marcate in repriza secunda de juniorul Selagea, dupa ce Ologu a fost eliminat de la olteni in finalul primei reprize.

Page time :0.1230 (s) | 22 queries | Mysql time :0.016058 (s)