Stelistii au fost umiliti de echipa nationala

6 Decembrie 2008
663 Vizualizari | 0 Comentarii
Intalnirea dintre reprezentativa nationala si Steaua Bucuresti s-a dovedit un test util pentru elevii lui Victor Piturca, tricolorii impunandu-se cu scorul de 4-1, prin hat-trick-ul lui Gigel Bucur si golul lui Bicfalvi, in timp ce pentru Steaua a marcat doar Arthuro, elevii lui Dorinel Munteanu fiind dominati total mai ales in repriza secunda, cand nu au jucat nimic, chiar daca insusi tehnicianul ros-albastrilor a intrat in teren pentru 35 de minute.

Partida amicala s-a desfasurat in spatele portilor inchise, oficialii clubului din bulevardul Ghencea luand hotararea ca meciul sa se dispute fara spectatori, pentru a evita anumite incidente intre fani si fortele de ordine. Steaua a inceput partida printr-un ghinion, Kapetanos accidentandu-se usor intr-un duel cu Ropotan fiind necesara inlocuirea lui cu Arthuro. Schimbarea s-a dovedit benefica in jocul Stelei, chiar daca ritmul partidei n-a fost unul grozav, scrie onlinesport. Steaua a dominat usor prima repriza, fiind si echipa care a reusit deschiderea scorului. Radoi a centrat perfect pentru Arthuro, care l-a invins pe Pantilimon cu un sut plasat din interiorul careului. Modificarile efectuate de cei doi tehnicieni la pauza s-au dovedit benefice doar pentru echipa reprezentativa, jocul Stelei cazand brusc. La 3 minute de la reluare, Gigel Bucur a reusit egalarea cu un gol din 6 metri, dupa o greseala mare a defensivei stelistilor. Romania a preluat conducerea in minutul 53 prin acelasi Gigel Bucur, golgheterul Timisoarei profitand de o eroare in aparare a lui Filip. Intrarea lui Dorinel Munteanu in teren, in minutul 57 in locul lui Tiago nu a produs o schimbare majora in jocul Stelei, ros-albastrii fiind doar o umbra palida a echipei din prima repriza in care au dominat meciul. Scorul a devenit 3-1 in minutul 64, stelistul Eric Bicfalvi marcand pentru echipa nationala cu un sut de la 20 de metri, fara nici o sansa pentru Cernea, intrat intre buturi in locul lui Zapata. Scorul final avea sa fie 4-1, dupa ce in minutul 74, Gigel Bucur a realizat hat-trick-ul dupa o actiune personala splendida a craioveanului Dananae.

Page time :0.1438 (s) | 24 queries | Mysql time :0.014149 (s)