Stuttgart, in genunchi inainte de Urziceni

7 Decembrie 2009
649 Vizualizari | 0 Comentarii
Stuttgart in genunchi inainte de Urziceni
VfB Stuttgart a inregistrat un nou rezultat negativ in Bundesliga, terminand la egalitate, scor 1-1, cu VfL Bochum, in ultimul test inaintea duelului cu Unirea Urziceni din Liga Campionilor. In derbiul codaselor din Bundesliga, Stuttgart a deschis scorul in minutul 62, prin Tasci, insa a terminat in genunchi. Chiar daca oaspetii au evoluat in ultimele minute in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Klimowicz, Stuttgart a incasat un gol cu cateva secunde inainte de final si a ratat ocazia sa obtina o victorie vitala. Ciprian Marica a fost introdus pe teren in minutul 64, in locul lui Schieber, si nu s-a remarcat cu nimic. Dupa acest rezultat, VfB Stuttgart ramane pe locul 16 in Bundesliga, cu 12 puncte in 15 meciuri. Suporteri ai echipei VfB Stuttgart au reactionat violent dupa remiza de sambata cu VfL Bochum, incercand sa ia cu asalt sediul clubului, in urma incidentelor inregistrandu-se doi raniti in randul fortelor de ordine, scrie, duminica, publicatia Bild, citata de AFP. Inainte de meci, autocarul jucatorilor a fost "bombardat" cu diverse obiecte la sosirea la stadion, iar fanii i-au amenintat cu moartea pe fotbalisti.

Page time :0.1367 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019518 (s)