Stuttgartul sperie Timisoara

17 August 2009
1118 Vizualizari | 0 Comentarii
In ultimul meci inaintea partidei din play-off-ul Ligii Campionilor, Vfb Stuttgart, adversara FC Timisoara, a invins cu scorul de 4-2 (0-0) formatia SC Freiburg. Dincolo de acest succes entuziasmant obtinut cu doar trei zile inaintea confruntarii cu Timisoara, meci programat maine seara, de la ora 21.45, nemtii au pierdut un jucator foarte important. Martin Lanig s-a accidentat sambata si va fi indisponibil aproximativ jumatate de an. Potrivit site-ului oficial al clubului german, Lanig a suferit, cu putin inainte de finalul primei reprize, o ruptura de ligament incrucisat la genunchiul drept. Martin Lanig a fost schimbat la pauza cu Elson. Mijlocasul va trebui sa fie operat. "El va fi indisponibil aproximativ jumatate de an", se arata pe site-ul gruparii din Stuttgart. "Aceasta accidentare este o lovitura pentru Martin si pentru noi. Martin era intr-o forma foarte buna, dupa o perioada de pregatire fantastica", a declarat tehnicianul Markus Babbel. Lanig este al doilea jucator al echipei germane accidentat in ultimele zile, dupa Christian Trasch, care a suferit o fractura la incheietura mainii. Meciul dintre FC Timisoara si Vfb Stuttgart va fi arbitrat de o brigada portugheza, avandu-l la centru pe Olegario Manuel Bartolo Faustino Benquerenia, ajutat la cele doua linii de compatriotii sai Jose Manuel Silva Cardinal si Bertino Cunha Miranda. Rezerva va fi Artur Manuel Ribeiro Soares Dias. Delegatul UEFA a fost desemnat slovenul Rudolf Zavrl. Observatorul pentru arbitri va fi elvetianul Serge Muhmenthaler.

Page time :0.1463 (s) | 22 queries | Mysql time :0.026889 (s)