Succes la limita pentru Poli Unirea

23 Iulie 2001
585 Vizualizari | 0 Comentarii
•Elevii lui Kereszy au dispus de Telecom cu 3 - 2 (3 - 1), sambata, in ultimul meci amical dinaintea cantonamentului

In prezenta a aproape 100 de spectatori, sambata, pe terenul II din dealul Copoului, Poli Unirea a dispus cu 3 - 2 de Telecom, in cel de-al doilea meci amical de la fuzionare si ultimul dinaintea plecarii in stagiul de pregatire. Partida a fost destul de antrenanta, in special in prima repriza, atunci cand tehnicienii celor doua formatii au aliniat in teren cele mai bune garnituri. Scorul a fost deschis repede de Poli Unirea prin Dobrea cu un sut din careu, diferenta fiind marita de Manole in minutul 18. Dominarea elevilor lui Adi Kereszy si Gelu Paveliuc a continuat, astfel ca, in minutul 38, Robu a majorat diferenta printr-un sut plasat din interiorul careului. Telecom, formatie pregatita de Corneliu Costachescu, a redus din handicap in ultimele secvente ale primului mitan prin Basascu, acesta inscriind un gol de generic. La reluare, in ambele grupari au fost efectuate mai multe modificari, in teren intrand si ceilalti componenti ai celor doua loturi, in vederea unor ultime verificari inaintea plecarii in cantonament. In aceste conditii, partida si-a mai pierdut din spectaculozitatea ce a caracterizat primul mitan. Pe fondul unui joc destul de viguros, Basascu a reusit sa puncteze pentru a doua oara, stabilind in minutul 63 scorul final, 3 - 2 pentru Poli Unirea.

Au evoluat formatiile:
Poli Unirea: Campeanu - Gheban, Adrian Ilie, Petrache, Danut Munteanu - Robu, Andrus, Tiron, Cotan - Dobrea, Manole; Dulceanu, Luca - Etcu, Dragoi, Suru, Bozianu, Petrariu, Brighiu, Climinte, Boghean, Grigore, Cabalau, Ciocanaru.
Telecom: Dobos - Tudorache, Lohan, Dediu, Cordas, Dascalu - Ciocoiu, Condurache, Marian - Basascu, Anton; Pintilie - Badarau, Scanteie, Moisii.

Page time :0.2034 (s) | 22 queries | Mysql time :0.063636 (s)