Sucevenii, la un pas de Challenge Cup

25 Mai 2009
547 Vizualizari | 0 Comentarii
Universitatea Suceava s-a impus cu scorul de 27-25 in prima mansa a finalei Cupei Challenge la handbal masculin. Cu doua trofee in vitrina, resitenii porneau ca mari favoriti ai finalei, insa nici trupa lui Petre Ghervan nu a vrut sa dea cu piciorul sansei de a castiga un trofeu, chiar la prima participare din istorie in cupele europene. Tocmai de aceea, meciul a debutat foarte tensionat, miza punandu-si amprenta asupra jucatorilor, astfel ca primele 10 minute au fost foarte sarace in goluri si cu multe greseli individuale. Sucevenii au fost insa mai concentrati in joc si au reusit sa intre la cabine cu doua goluri in avans, scor 15-13. De partea cealalta, resitenii au parut incapabili sa inteleaga ce se intampla cu ei, desi au fost sustinuti frenetic de o sala arhiplina. In minutul 45, sucevenii conduceau cu 23-17, spre disperarea antrenorului Aihan Omer. Finalul jocului a gasit trupa suceveana putin obosita, oaspetii ratand cateva situatii de 1 contra 1 in fata lui Damjano, insa nici resitenii nu au avut mai mare succes in fata lui Iulian Andrei. Pana la urma, CSU Suceava a invins cu scorul de 27-25 chiar pe terenul resitenilor. Meciul decisiv se va juca la sfarsitul acestei saptamani, la Suceava.

Page time :0.1281 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018456 (s)