Surpriza: mai bate si Poli pe cineva

28 Iulie 2010
2170 Vizualizari | 2 Comentarii
Surpriza de proportii in meciurile amicale. Poli Iasi a gasit o echipa chiar mai slaba decat ea, in acest moment, pe care sa o invinga si nu oricum, ci la scor. Baietii lui Ionut Popa au castigat cu 8-1 (5-0) meciul amical disputat impotriva echipei Rapid CFR Suceava, din liga a treia. Intr-o partida care s-a disputat la Campulung, pe durata a trei reprize, una de 45 de minute si doua de 35 de minute, iesenii au facut ce au vrut cu sucevenii care invinsesera cu 2-1 in urma cu doar cateva zile. Golurile Politehnicii au fost marcate de Bujor (minutele 7, 11, 34), Cornea (‘14), Bilba (‘42), Tincu (‘60), Barladeanu (’71-penalty), Dirvaru (‘83). Rapid CFR Suceava, o echipa din partea a doua a ierarhiei in Liga a III-a, a inscris golul de onoare in minutul 92. Ionut Popa a inceput acest al doilea amical al stagiului de pregatire de la Campulung cu urmatorea formula: Branet – Straut, Costache, Adrian Ilie, Dino Eze – Buhusi, Straton, Birladeanu, Cornea - Bujor, Bilba. Au mai jucat: Balan, Mihut, Cretu, Cuciula, Petcu, Liuba, Tincu, Siminic, Spiridon, Palimaru, Dirvaru, Samson, Herghelegiu, Schiopu, Tecsi. Maine, fotbalistii ieseni ar trebui sa dispute ultimul amical de la Campulung, impotriva formatiei din liga secunda, Delta Tulcea. Tot maine este programata si revenirea in Iasi. Pana la sfarsitul saptamanii este de asteptat ca principalul actionar al Politehnicii, SC Mobilis SRL, sa anunte oficial ca se retrage, situatie in care echipa din Copou ar intra practic intr-o moarte clinica, sufocata de datorii si de incompetenta manageriala a primarului Nichita.