Tamas a plecat cu un punct de pe Old Trafford

18 Octombrie 2010
627 Vizualizari | 0 Comentarii
Gabriel Tamas
West Bromwich Albion a furnizat surpriza etapei a 8-a din Premier League, remizand pe terenul lui Manchester United, scor 2-2, dupa ce gazdele au condus cu 2-0 dupa prima jumatate ora. Mexicanul Hernandez a deschis scorul inca din minutul 5, cand a reluat in poarta mingea respinsa in fata de portarul Carson dupa lovitura libera executata de Nani. Mijlocasul ofensiv portughez a iesit la rampa din nou in minutul 26, cand a ridicat scorul la 2-0 cu un sut din interiorul careului. Oaspetii au fost readusi in joc de fundasul francez Evra care, la cinci minute dupa pauza, si-a introdus mingea in propria poarta. Echipa lui Di Matteo a profitat de momentul slab al apararii 'diavolilor' si camerunezul Tchoyi a punctat pentru 2-2 in minutul 55. Fundasul roman Gabriel Tamas a bifat toate minutele pentru WBA, avand o evolutie buna.