Traian Lupu a fost eliminat de la Mondiale

5 Septembrie 2009
1407 Vizualizari | 0 Comentarii
Traian Lupu
Dezamagire maxima pentru singurul pugilist iesean la Campionatul Mondial de box de la Milano. Traian Lupu a fost invins de sportivul mongolez Munkh Uranchimeg, cu scorul de 14-9 (4-2,6-4,4-3). Ieseanul de la CSM Gladiatorul a pierdut, la limita, fiecare din cele 3 reprize si nu a mai avut cum sa emita pretentii la calificarea in turul trei. Frustrarea este cu atat mai mare cu cat Traian Lupu avea culoar favorabil spre fazele finale ale Mondialului de la Milano. In primul meci al categoriei 64 de kilograme, Lupu a trecut de irlandezul Philip Sutcliff, pe care l-a invins la puncte cu scorul de 12-5. Tot ieri, alti doi boxeri romani au parasit competitia din Italia. Gabriel Podasca, la categoria de 60 de kilograme, a fost eliminat in turul secund, dupa ce a fost invins la puncte, 2-16, de georgianul Koba Pkhakadze, informeaza site-ul oficial al competitiei. Gabriel Podasca a trecut, in primul tur, de bosniacul Ismet Zerici, la puncte, scor 10-6. De asemenea, la categoria 57 de kilograme, Iulian Stan a fost eliminat din primul tur al Campionatelor Mondiale de box de la Milano, dupa ce a fost invins, la puncte, 8-18, de filipinezul Charly Suarez, informeaza site-ul oficial al competitiei.

Page time :0.1297 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014048 (s)