Trei victorii consecutive pentru rugbisti

11 Mai 2009
640 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa de rugby Poli Agro Iasi face legea in play-out-ul Diviziei Nationale. Dupa doua victorii in deplasare, jucatorii pregatiti de antrenorul Constantin Verives au revenit in Agronomie si au administrat o infrangere severa formatiei Cleopatra Constanta. Dupa o prima repriza de vis, Poli Agro a reusit sa intre la pauza cu un avantaj important scor 35-0. Iesenii au mai ridicat piciorul de pe pedala de acceleratie in actul secund, dar chiar si asa gazdele au mai reusit un eseu si doua lovituri de pedeapsa, astfel ca scorul final al partidei disputata sambata dimineata pe stadionul Sandu Ville Gorun a fost 48-7. Iesenii au luat si punctul bonus ofensiv, dupa ce au realizat cinci eseuri prin Hodoroaba - 3, Graur si Stefan Drusca - cate unul. Contracandidata Politehnicii la castigarea primului loc in play-out, Olimpia Bucuresti a pierdut meciul de la Suceava, cu scorul de 19-5, dar ramane liderul acestei serii, cu 33 de puncte, cu unul mai mult decat iesenii. Cea mai categorica victorie a reusit-o Barladul, 62-13 cu Brasov, singura echipa care nu a cunoscut inca gustul succesului. Etapa viitoare, programata sambata, 23 mai, se va disputa marele derby intre Olimpia Bucuresti si Poli Agro Iasi, intr-o partida care ar putea decide care este cea mai buna echipa din play-out. In celelalte jocuri RC Barlad va intalni pe Bucovina Suceava, in timp ce Cleopatra Constanta se va deplasa la Brasov.

Page time :0.1285 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018872 (s)