Tricolorii mici s-au razbunat pe Letonia

16 Noiembrie 2009
634 Vizualizari | 0 Comentarii
Tricolorii mici s au razbunat pe Letonia
Echipa nationala de tineret si-a luat cu varf si indesat revansa in fata Letoniei dupa umilinta suferita in urma cu aproximativ o luna, castigand partida de la Buzau cu scorul de 4-1. Tricolorii mici lupta in continuare pentru calificarea la Campionatul European din Suedia, ducand o lupta acerba cu Rusia. Invinsi rusinos in Letonia cu 1-5, tinerii jucatori ai nationalei au intrat extrem de determinati pe teren si nu le-au dat nici o sansa balticilor, chiar daca Emil Sandoi a avut cateva probleme de lot. Atacantul echipei FC Brasov, Sabrin Sburlea, a deschis scorul dupa doar 10 minute, cu un sut superb la coltul lung, insa tricolorii au continuat sa preseze la poarta lui Ikstens si scorul a luat proportii. Mihai Costea a facut 2-0 in minutul 20 printr-un sut viclean, iar la pauza avantajul tricolorilor mici a fost de trei goluri, dupa reusita lui Papp cu o lovitura de cap din minutul 43. Pe fondul eliminarilor lui Gauracs (58) si Rudnevs (84), tricolorii au facut spectacol in finalul meciului, insa nu au reusit sa mai marcheze decat o data, prin Hora in minutul 82, in timp ce pentru oaspeti Tarasovs a marcat un gol superb in prelungiri. Emil Sandoi a folosit urmatorii jucatori: Lungu - Rapa, Gaman, Papp, Barboianu - Sburlea (Parvulescu `80), Bicfalvi, Ionescu, Mihai Costea (Hora `70) - Liviu Ganea, Ionita (Gangioveanu `63). Dupa aceasta victorie, Rusia, care sambata a invins Moldova cu 3-0, conduce in continuare, cu 18 puncte, la egalitate cu Romania, in timp ce Letonia ramane pe locul 3, cu 9 puncte. Urmatorul meci pe care tricolorii il vor disputa va avea loc in Republica Moldova, pe 11 august 2010.

Page time :0.1377 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018913 (s)