Tunarii, redusi la tacere de liderul Chelsea

30 Noiembrie 2009
615 Vizualizari | 0 Comentarii
Tunarii redusi la tacere de liderul Chelsea
Victorie la scor de neprezentare pentru Chelsea in derby-ul londonez cu Arsenal, echipa lui Carlo Ancelotti impunandu-se cu 3-0 pe Emirates Stadium. Echilibrul partidei s-a rupt in minutul 41, cand ivorianul Didier Drogba a reluat spectaculos la vinclu centrarea lui Ashley Cole. Doua minute mai tarziu belgianul Thomas Vermaelen a reluat asemanator, dar in propria poarta, centrarea aceluias Cole. Cu patru minute inaintea finalului atacantul Drogba si-a trecut in cont al 11-lea gol al sezonului de Premier League, invingandu-l pe Manuel Almunia cu un sut dintr-o lovitura libera de la 25 metri. In urma acestui rezultat Chelsea se mentine la conducerea clasamentului, cu un avans de cinci puncte in fata campionilor de la Manchester United. Rivalele londoneze Tottenham si Arsenal completeaza topul patru, fiind despartite de un singur punct, dar in continuare la zece, si respectiv 11 puncte de lider.

Page time :0.1406 (s) | 22 queries | Mysql time :0.036109 (s)