Un nou esec pentru echipa de baschet feminin

7 Decembrie 2009
706 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa de baschet feminin Politehnica Iasi nu are fata de play-off. Decimata de accidentari, gruparea pregatita de antrenorul Anatolie Lupu a mai inregistrat un esec, sambata. Bordeanu si Mitachi nici n-au jucat, iar Panait, Cioroiu si Necula se confruntau cu probleme medicale. Pe teren propriu, Poli a fost invinsa de Olimpia Bucuresti cu scorul de 56-81 (17-23, 13-17, 17-27, 9-14), intr-un meci in care oaspetele au condus in permanenta, fara sa dea vreo sansa iesencelor. Primul sfert a fost echilibrat, dar initiativa a apartinut oaspetelor, care aveau dupa 10 minute un avantaj de 6 puncte. Chiar daca au facut eforturi mari sa egaleze pana la pauza, iesencele s-au vazut conduse dupa jumatate din meci cu 10 puncte, scor 30-40. Diferenta avea sa creasca pe parcursul celui de-al treilea sfert (17-27), iar cu 10 minute inainte de final, Olimpia conducea la Iasi cu scorul de 47-67. Pana la final, echipa din capitala si-a majorat diferenta cu inca 5 puncte si a castigat la final, cu scorul de 81-56. Pentru Politehnica au marcat jucatoarele: Browne (17 puncte), Walker (12, 2x3), Cioroiu (9, 1x3), Tatarinova (7, 1x3), Gavrilescu (6, 2x3), Panait (4) si Necula (unul).

Page time :0.1562 (s) | 22 queries | Mysql time :0.038733 (s)