Un suporter croat, pe terenul de joc

9 Iunie 2008
670 Vizualizari | 0 Comentarii
Un suporter imbracat intr-un tricou al selectionatei croate a patruns, ieri seara, pe terenul stadionului Ernst Happel din Viena, la finalul reprizei secunde a meciului Austria - Croatia, scor 0-1, si a fost evacuat, fara violenta, de stewarzi, in aplauzele fanilor croati. In prima repriza, fanii croati au aruncat o fumigena pe teren, lucru interzis de UEFA, pentru a saluta golul marcat de Modric, din penalty, in minutul 4.

De altfel, alti cativa suporteri croati au aprins fumigene, desi acest lucru este interzis de UEFA, pentru a saluta deschiderea scorului de catre echipa lor la meciul cu Austria, informeaza agentia Mediafax. Folosirea de fumigene este interzisa din cauza riscului de arsuri si pentru ca poate afecta vizibilitatea in teren. Aceste dispozitive ar trebui eliminate la controalele de securitate.